logo-BNPC-2022-white-on-blue-dlugi-waski

Blue Note Poznań Competition (BNPC) to cykliczne wydarzenie adresowane – z jednej strony do uczestników – młodych, zdolnych muzyków z całej Polski, z drugiej – do publiczności – osób zainteresowanych muzyką na najwyższym poziomie, nowymi trendami muzycznymi, a przede wszystkim młodymi talentami wykonawczymi.

Część konkursowa wydarzenia składać się będzie z dwóch kategorii – dla instrumentalistów i dla wokalistów. Uczestnikami konkursu dla młodych instrumentalistów mogą być muzycy grający różne odmiany jazzu.

Wokaliści zgłaszać się mogą do konkursu z utworami jazzowymi, funky, r’n’b, soul, blues, piosenką autorską i  gatunkami pokrewnymi.

Górna granica wieku uczestników to 30 lat.

W obu kategoriach o zakwalifikowaniu do konkursu decydować będą przesłane wcześniej nagrania, których selekcji dokona komisja konkursowa. Do konkursu zakwalifikowani zostaną wykonawcy,  prezentujący najwyższy poziom. Osobom zakwalifikowanym do finału organizatorzy zapewniają wyżywienie i zakwaterowanie.

Blue Note Poznań Competition trwać będzie cztery dni: od 18 do 20 marca 2022  . Odbywać się będzie w poznańskim klubie Blue Note – w pełni profesjonalnie wyposażonym klubie muzycznym, promującym od 20 lat muzykę jazzową. Zakwalifikowani do konkursu wykonawcy zaprezentują się podczas dwudniowych otwartych przesłuchań. Trzeciego dnia jury ogłosi swój werdykt, a na scenie wystąpią laureaci konkursu.

 

Pula na nagrody dla zwycięzców to 27 000 zł (netto):

– dla najlepszego zespołu – 10 000 zł

– dla najlepszego solisty – 3 000 zł

– dla najlepszego wokalisty – 3000 zł

– kwota na nagrody drugiego stopnia – 8000 zł

– kwota do dyspozycji jury na wyróżnienia – 3 000 zł

 

Po przesłuchaniach konkursowych pierwszego i drugiego dnia festiwalu, odbędą się koncerty zaproszonych gości i jam session.

Trzeciego dnia konkursu – koncert laureatów.

 

TERMINARZ KONKURSOWY

do 9 marca 2022 – nadsyłanie zgłoszeń konkursowych
(decyduje data dotarcia zgłoszenia)

do 12 marca 2022 – ogłoszenie decyzji komisji kwalifikacyjnej BNPC 2022

do 14 marca 2022 – nadesłanie przez zakwalifikowanych solistów i wokalistów (występujących z festiwalowym home bandem) zapisów nutowych prezentowanych w czasie finału utworów

18 i 19 marca 2022 – przesłuchania konkursowe

20 marca 2022 – wręczenie nagród, koncert laureatów

 

 

 

————————

Organizatorem konkursu jest

Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych Blue Note w Poznaniu

blue note_ciemne_napisy

 

 

 

 

 

 

 

Blue Note Poznań Competition odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania

Poznan bez Know How

 

 

 

 

 

oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego copy