BNPC – edycja 2021

Zbigniew Wrombel – przewodniczący jury

Muzyk, instrumentalista, kompozytor i aranżer. Gra na kontrabasie i gitarach basowych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Grał w takich zespołach jak String Connection, Walk Away, Air Condition Zbigniewa Namysłowskiwego, Vintage Band Spirituals and Gospel Singers, Classic Jazz Quartet i wielu innych. Współpracuje też między innymi z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Jarek Śmietana, Tomasz Szukalski, Jan Jarczyk, Artur Dutkiewicz, Adam Wendt, Piotr Baron, Grzegorz Nagórski, Maciej Sikała, Wiesław Prządka, Wojtek Mrozek, Janusz Strobel Maciej Strzelczyk oraz wokalistkami: Haliną Zimmermann i Justyną Szafran. Brał też udział w wielu festiwalach jazzowych, a także w międzynarodowych projektach jazzowych z udziałem takich artystów jak Keith Dunn, Eb Davies, Jean-Paul Bourelly.

Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym grającym na różnych instrumentach basowych: gitarach cztero-, pięcio- i sześciostrunowych, progowych i bezprogowych oraz na kontrabasie akustycznym i elektrycznym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’ n’ bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Prowadzi swoje własne zespoły jazzowe, najczęściej tria i kwartety. Lubi też pracę w studiach nagraniowych, gdzie jest chętnie zapraszany, nie tylko przez muzyków jazzowych.

Piotr Kałużny

Ewelina Rajchel i Piotr Kałużny: Sound & Light

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent w orkiestrach rozrywkowych Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana i w Poznaniu pod dyrekcją Zbigniewa Górnego. Później pianista i aranżer big bandu „Alex Band” pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego.

Twórca muzyki teatralnej, filmowej i symfonicznej, licznych utworów instrumentalnych, piosenek, a także artykułów i recenzji w prasie muzycznej (m.in. „F.C.M Muzyk”, „Jazz Forum”) oraz podręcznika harmonii pt. „Skale muzyczne we współczesnej harmonii tonalnej”. Współzałożyciel wielu zespołów muzycznych, m.in. Classic Jazz Quartet i Vintage Band. Gra w wielu zespołach bluesowych.

Brał udział w nagraniach kilkudziesięciu płyt dla gwiazd polskiej piosenki takich jak m.in.: Hanna Banaszak, Eleni, Krzysztof Krawczyk. Zrealizował także cztery albumy solowe. Wykładowca wrocławskiej i poznańskiej Akademii Muzycznej, poznańskiego Liceum Muzycznego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Juror konkursów muzycznych (klasycznych jak i rozrywkowych).

Wojciech Olszewski
Wojciech-OlszewskiPianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny.
Dyrektor Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.
W jego dorobku wiele koncertów w kraju i za granicą jako pianista, członek i kierownik zespołów, współpraca z czołówką polskich gwiazd muzyki jazzowej i estradowej.
Autor ponad 3000 aranżacji na różne składy instrumentalne i wokalne. Producent muzyczny kilkudziesięciu muzycznych programów telewizyjnych oraz szeregu nagrań płytowych.
Autor sześciu monografii – podręczników z zakresu harmonii, aranżacji i improwizacji jazzowej wydanych nakładem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Leszek Łuczak

Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Muzycznych Blue Note.

.

.

.

.

.

Blue Note Poznań Competition odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania

Poznan bez Know How

 

 

 

 

oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego copy