BNPC – edycja 2017

Solistom instrumentalistom i wokalistom towarzyszyć będzie sekcja rytmiczna:

Artur Tuźnik – fortepian
Tuznik-webZadebiutował na międzynarodowej scenie jazzowej albumem „Quintet” z jego Licak/Tuźnik Quintet feat. Anders Mogensen, nakładem duńskiej wytwórni BlackOut w 2011 roku. Płyta została doskonale odebrana przez międzynarodową krytykę jako „excellent contemporary record and real must listen”, a sam Artur był opisywany jako „’niezwykle utalentowany improwizator”’ i „wybitny solista”.

W różnych projektach Tuźnik dzielił scenę z artystami takimi jak Jeremy Pelt, Anders AC Christensen, Anders Mogensen, Maciej Obara, Tomasz Dąbrowski, Piotr Damasiewicz, Tomas Franck, Alex Riel, Jesper Lundgaard, Richard Andersson, Andreas Lang, i wielu innych.

Z zespołami pod swoim nazwiskiem jest laureatem Grand Prix na międzynarodowych konkursach m.in w Hoeilaart (Belgia), Almeria (Hiszpania), Jazz Nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa czy Blue Note Poznań Competition. Był również nagradzany jako najlepszy instrumentalista na konkursach B-Jazz Burghausen (Niemcy), Getxo Jazz (Hiszpania) oraz na
Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

W ciągu ostatnich lat Artur koncertował m.in. w Danii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Estonii i na Łotwie ze swoimi projektami (TRIO, Obara/Tuznik Danish Quartet, Licak/Tuznik Quintet, HÅT, Sunken Land i Outbreak Quartet). Z ostatnim zespołem wydał album „Last Call” dla wytwórni Radia Katowice.

Klasycznie wykształcony w Polsce w OSM I i II st. w Lublinie, Artur ukończył studia licencjackie na konserwatorium południowej Danii (DFM) w Odense oraz magisterskie na Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Jest także absolwentem elitarnego programu podyplomowego Solist-class na tejże uczelni.

Alan Wykpisz – kontrabas
wykpiszUtalentowany kontrabasista młodego pokolenia, absolwent Katedry Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 2010 r. członek grupy High Definition, która zdobyła wiele nagród na festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Grand Prix na konkursie Jazz Hoeilaart w Belgii (2011); Alan Wykpisz otrzymał tam nagrodę indywidualną dla najlepszego kontrabasisty. W następnym roku wygrał konkurs Bass 2012 Copenhagen.
.
.

Adam Zagórski – perkusja
aRAD_8804Perkusista jazzowy i kompozytor. Z wyróżnieniem ukończył magisterskie studia w prestiżowej akademii Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania), a w 2014 roku jest stypendystą w Prins Claus Conservatorie w Groningen (Holandia) w unikatowym programie nauczania muzyki jazzowej – „New York comes to Groningen”. Na co dzień związany z formacjami Weezdob Collective, Adam Zagórski Nonet, Jakub Skowroński Trio, Kądziela/Zagórski Trio, Włodek Pawlik Trio, Zagajewski & Pawlik

.
Organizatorem konkursu jest

Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych Blue Note w Poznaniu

blue note_ciemne_napisy

 

 

 

 

 

 

 

Blue Note Poznań Competition odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania

Poznan bez Know How

 

 

 

 

 

oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego copy