Program

10 grudnia 2016, sobota, godz.20:00

WOJTEK MAZOLEWSKI: CHAOS PEŁEN IDEI

Wojtek Mazolewski tym razem do współpracy zaprosił różnych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka, a także najmłodsi na scenie muzycznej. Na poznańskim koncercie gościnnie wystąpią John Porter i Justyna Święs (The Dumplings).

Wojtek Mazolewski rozpoczynał swoją muzyczną przygodę jako 10-latek na scenie trójmiejskiego Festiwalu Rock na Zaspie w 1986 roku. Marzył wtedy, że będzie koncertował i wydawał płyty na całym świecie. 30 lat artystycznej kariery Wojtka Mazolewskiego pokazuje, ze marzenia się spełniają. Jego muzykę pokochali nie tylko fani w Polsce ale i w Japonii, Kolumbii czy Argentynie. Przez lata zasłużył na miano eksportowej marki polskiej kultury. Gdański artysta od lat łamie stereotypy, współpracując z artystami na pierwszy rzut oka z zupełnie innych muzycznych światów.

Muzyk nową płytą zatytułowaną “Chaos Pełen Idei” po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń. Nie dziwi więc fakt, że na swoje 40. urodziny przygotował wyjątkowy album jakiego jeszcze w Polsce nie było. 28 października w polskich sklepach pojawiła się płyta pełna muzycznych niespodzianek, gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hip-hopem. Styl nie ma znaczenia, liczy się wolny przepływ, spontaniczność, muzyka tworzona tu i teraz.

Zapraszając muzyków do współpracy, Mazolewski przygotował swój zespół tak by w studio zapanowała atmosfera twórczej wolności. W zaledwie 180 minut mieli się dotrzeć, dogadać, porozumieć, dograć. Zagranie va banque. Śmiałość, która się opłaciła. „Słuchając tego albumu odrzućcie swoje obawy i uprzedzenia, bo muzyka to głos wolności… o tym jest ta płyta.” – podsumowuje Wojtek.

Bilety
65 zł – tylko na http://www.pwevents.pl/pl/bilety,1,434.html
75 zł - miejsca stojące w przedsprzedaży, dostępne: Ticketpro, Eventim, Biletomat.pl, eBilet, CIM, Rock Long Luck, Blue Note
85 zł – miejsca stojące w dniu koncertu
90 zł – miejsca siedzące - wyłącznie antresola - dostępne wyłącznie: https://www.biletomat.pl/koncerty/wojtek-mazolewski-chaos-pelen-idei-koncert-premierowy-4603/