Program

13 kwiecień 2022, środa, godz.20:00

Mariusz Kwaśniewski na żywo w Blue Note vol. 30:
Maja Koman, AMS Clique i Julia Rover

maja-koman

Trzy koncerty i trzy rozmowy z wykonawcami, prowadzone przez poznańskiego dziennikarza Mariusza Kwaśniewskiego. Dużo dobrej muzyki i interesujące rozmowy – wszystko rejestrowane i emitowane w radiu Afera. Tym razem zaprezentują się Maja Koman, Julia Rover oraz AMS Clique.
Maja Koman multimedialna artystka z Poznania. Komponuje, pisze teksty. reżyseruje klipy. Jej pierwsza płyta nominowana była do Fryderyków w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Po ponad trzech latach przerwy Maja Koman wraca z magicznym albumem Double Skin wydanym z Warner Music Poland.

ams-cliqueAMS Clique to nieprzewidywalne poznańskie trio, składające się z bardzo utalentowanych, młodych muzyków, odnajdujących się perfekcyjnie w różnych gatunkach muzycznych. Zespół oscyluje pomiędzy takimi gatunkami, jak: soft fusion, art rock, ethno (w tym szczególnie indyjska i afrykańska) funk i jazz. Mieszanka gatunków i stylów jest wypadkową inspiracji wnoszonych przez wszystkich członków zespołu.
.
.
.
.


julia-roverPrzydomek debiutantki Julia Rover, to suma uwielbienia jej rodziców do jazdy na rowerze, jej uwielbienie dla Julii Roberts i utwór Led Zeppelin „Rover”. Rower zresztą nie jest bez znaczenia w historii życia artystki.

Po coverach, Julia w sierpniu opublikowała na streamingu pierwszy singiel. – Muzykę robię z Bratem Witem, który jest członkiem zespołu Rat Kru – mówi Julia w Czwórce. – Śmiejemy się, że taki z nas duet: Brat Wit i Julia Rover. Skąd wziął się „Karmel”? – Uwielbiam jeść i uwielbiam słodycze, a najbardziej słony karmel – mogę go jeść pod każdą postacią – zdradza artystka. – To mój autorski singiel i być może nie ujrzałby światła dziennego, gdyby nie Brat Wit. Zanim zaczęłam z nim współpracę, wszystkie teksty powstawały pod kołdrą, a ich dzikie muzyczne improwizacje tworzyłam w zaciszu domowym. Gdy poznałam Witka, poprosił, żebym wysłała swoje dokonania. Spodobało się i tak zaczęła się współpraca, spokojna, bez presji i na chillu. Gdyby nie Rat Kru, to bym chyba została pod tą kołdrą – dodaje.

Bilety
15 zł - miejsca siedzące nienumerowane


bilety dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl