Program

28 kwiecień 2022, czwartek, godz.19:00

Maja Sikorowska & Kroke
– koncert odwołany

kroke-i-maja-sikorowska

Z powodu choroby wokalistki koncert został odwołany. Przepraszamy.

Dziewczyna śpiewająca po grecku. Zespół czujący bezbłędnie etniczne klimaty. Bałkany i Orient, Morze Śródziemne z jego wyspami, nieparzyste rytmy i melizmaty tworzą razem świat niezwykły. Świat egzotyczny ale nie egzotyką rodem z taniego obrazka.

To jest muzyka pozostająca w pamięci na długo, płynąca z jej źródeł. Udajcie się z nimi w podróż tam, gdzie miłość to wiersz miłosny a nienawiść to pchnięcie nożem.

Maja Sikorowska – krakowska wokalistka śpiewająca także po grecku (matka Greczynka) ma za sobą kilka lat pracy estradowej, najpierw z zespołem Pod Budą, której liderem jest jej ojciec, obecnie solo. Jej dokonania utrwalone zostały na trzech płytach nagranych wspólnie z ojcem. Krążek „Kraków –Saloniki” nominowany do Fryderyka, rozszedł się w nakładzie 23 tysięcy egzemplarzy, tegoroczna „Sprawa rodzinna” zbliża się do tytułu Złotej Płyty. Jest także okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami.

Zespół Kroke, bardziej znany za granicą niż w kraju, to jedna z najlepszych kapel grających szeroko pojmowaną muzykę etniczną. Płyty trzech wirtuozów z Krakowa można znaleźć w wielu sklepach całej Europy. Współpracują z Nigelem Kennedym, Edytą Gepert a teraz połączyli swoje siły ze wspomnianą Mają Sikorowską.

organizator: WIKART

Maja Sikorowska – śpiew, Kroke: Jerzy Bawół – akordeon, Tomasz Kukurba – altówka, wokalizy, Tomasz Lato – kontrabas, gościnnie - Sławomir Berny – instrumenty perkusyjne
Bilety
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/73136/poznan/maja.sikorowska..kroke/