Program

24 kwiecień 2022, niedziela, godz.19:00

Koncert premierowy albumu
Lunatyków Martwej Dyskoteki
+ goście

LMD okładka

Po blisko dwóch latach intensywnej pracy czas na premierę debiutanckiego krążka poznańskiej formacji Lunatycy Martwej Dyskoteki – „LDM”! W czasie koncertu pojawią się także goście, a jako support zagra Renmin Ribao.

Lunatycy Martwej Dyskoteki to przedstawiciele Nowej zimnej fali. Melodyjne, często orientalizujące gitary, świetnie pracująca sekcja rytmiczna i operowanie dysonansem to domena grupy. Wszystko to łączy głos wokalisty: znudzenie, poirytowanie, rezygnacja, maniakalność zmieniają się jak w kalejdoskopie. Założyciele grupy opowiadają, że celem jest odreagowywanie traum, których doświadczamy w dobie globalnego kryzysu. W ten sposób zaplanowane są występy grupy. Koncerty Lunatyków Martwej Dyskoteki to połączenie szamańskiego seansu ze zbiorową terapią i happeningiem.

Renmin Ribao to nowy poznański zespół, który brzmieniowo oscyluje wokół postpunku i zimnej fali. Agresywne gitary na tle zimnych syntezatorów, z charakterystycznym postpunkowym drivem to co można usłyszeć na ich utworach.  Osadzone w gotyckiej estetyce, teksty Renmin Ribao opowiadają o mrocznych zakamarkach ludzkiej psychiki.

Bilety
25 zł - przedsprzedaż,
35 zł - w dniu koncertu

dostępne w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl