Program

23 listopada 2014, niedziela, godz.20:00

KASIA NOWAK

Kasia Nowak

Wrażliwa kobieta o ciepłej barwie głosu, przekazująca za pomocą muzyki mnóstwo skrajnych emocji od radości po smutek i tęsknotę. Jej twórczość utrzymana jest w klimacie miłego dla ucha r’n’b, soulu i popu. Charakteryzuje ją nowoczesne brzmienie i delikatny, kobiecy wokal.

Od strony muzycznej Kasia pozostaje wierna producentowi, muzykowi i świetnemu perkusiście Marcinowi Krakowskiemu. Ich współpraca rozpoczęła się w październiku 2012 roku i początkowo, z powodu dzielącej ich odległości, tworzyli muzykę zdalnie. Znikomy kontakt nie przeszkodził w idealnym zrozumieniu i już po miesiącu rejestrowali swój pierwszy kawałek w studio.

Muzyczna przygoda Kasi rozpoczęła się dużo wcześniej. Występowała w dziecięco-młodzieżowych zespołach taneczno-wokalnych oraz biorąc udział w przeglądach muzycznych. Pierwszego kontaktu z występami estradowymi zaznała będąc wokalną częścią zespołu Projekt, w którym to wykonywali utwory własnego autorstwa. Po przyjeździe do Poznania wokalistka użyczała swojego głosu w chórkach zespole Lootha, wykonującym światowe covery charakterystyczne dla stylu soul, r’n’b. Tam poznała swojego przyszłego producenta Marcina Krakowskiego.

Po rozpadzie zespołu, Kasia Nowak nawiązała współpracę z muzykami ze Szczecina, tworząc grupę Heal, z którym nagrała materiał na pierwszą płytę zespołu. Cały muzyczny okres do 2012 roku, był dla Kasi wędrówką w poszukiwaniu własnego stylu muzycznego. Przez ten czas ocierała się o takie gatunki jak rock, pop, rock, gotyk i soul. Najłatwiej opisać jej muzykę jako mocne, charakterystyczne dla stylu r’n’b dźwięki produkowane przez Marcina, nie zatracając przy tym emocjonalnych uniesień i kobiecej delikatności dzięki wokalowi Kasi, której inspiracją muzyczną jest wokalistka Keyshia Cole.

Kasia jest w trakcie nagrywania swojej pierwszej płyty. W tej chwili rozpoczyna promowanie materiału na koncertach w towarzystwie znakomitych muzyków.

Kasia Nowak – wokal, Paweł Pełczyński – saksofony, EWI, instrumenty klawiszowe, Jan Sawiński – instrumenty klawiszowe, Maciej Rzeczycki – gitary, Łukasz Chojnacki – bas, Marcin Krakowski – perkusja, Katarzyna Michalak – chórki, Sylwia Najberg – chórki
Bilety
15 zł – przedsprzedaż
20 zł – w dniu koncertu

dostępne przed koncertem