Program

19 lutego 2014, środa, godz.20:00

KASIA MIROWSKA: LIQUID LOVE

Kasia Mirowska

Muzyka zespołu, łącząc klasykę z nowoczesnością, balansuje na pograniczu awangardowego popu i nu-jazzu z domieszką  chilloutu, okraszonego subtelną elektroniką.

Kasia Mirowska to wszechstronna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej przez wiele lat współpracowała z kwartetem wokalnym The Sound Office oraz z funkowym zespołem The Crackers Band, z którymi gościła na festiwalach w Polsce i Europie oraz otwierała koncerty światowej sławy artystów, takich jak: Kevin Mahogany, Nenny Freelon i US3.

Jest laureatką I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005). Znalazła się także w gronie dziesięciu finalistów koncerty Debiuty podczas KFPP w Opolu (2008). Wystąpiła w II edycji Idola (2002), gdzie dzięki brawurowemu wykonaniu piosenki „We’ll be together” Stinga, została nominowana przez Kubę Wojewódzkiego do finału. W roku 2005, wspólnie z gitarzystą A. Mrożkiem, wystąpiła i zaśpiewała w filmie W. Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości”. Na co dzień współpracuje z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Teatrem Muzycznym Capitol.

„Liquid love” to najświeższy projekt klubowo-jazzowy będący wynikiem wieloletniej współpracy wokalistki z pianistą i aranżerem Robertem Jarmużkiem. Muzyka zespołu, łącząc klasykę z nowoczesnością, balansuje na pograniczu awangardowego popu i nu-jazzu z domieszką  chilloutu, okraszonego subtelną elektroniką. „…to szereg inspiracji od jazzu po właściwie klubową elektronikę.
Grzegorz Cholewa, „Gazeta Wyborcza”

Osobiste teksty wokalistki, nienachalny przekaz wokalny i szczere interpretacje wciągają w świat pełen eterycznych uniesień, subtelnych emocji ale i dynamicznych, transowych rytmów. Piękne, dojrzałe kompozycje ubrane w wyrafinowane kolorystycznie aranżacje dopełniają całości wyjątkowej impresji.

Wokalistka prowadzi nas przez kolejne utwory – tęskni, przestrzega, woła, uwodzi, urzeka, tworząc w swoich tekstach obraz kobiety doświadczonej, silnej, charakternej i wciąż… rozmarzonej i poszukującej swego miejsca.
Grzegorz Cholewa „Gazeta Wyborcza”

Na płycie „Liquid Love” znajduje się 12 utworów w języku polskim i angielskim. Odkryjemy na niej cały wachlarz instrumentalny. Oprócz klasycznego składu usłyszymy tu bowiem sekcję dętą, smyczki a nawet waltornię i klarnet. Producentem płyty jest Robert Jarmużek oraz Wojciech Orszewski, który zagrał tu również na gitarach. Wydawcą – wrocławska Luna Music.

 

Kasia Mirowska – wokal, Robert Jarmużek – instrumenty klawiszowe, Maciek Mazurek – gitary, Adam Kabaciński – gitara basowa, Łukasz Sobolak – perkusja