Program

18 marca 2014, wtorek, godz.20:00

GEORGE DORN SCREAMS – KONCERT PRZEŁOŻONY! Premiera nowej płyty pt. "Ostatni Dzień"

George Dorn Screams

Koncert promujące piąte (po trzech albumach oraz jednej epce) wydawnictwo zespołu grającego muzykę alternatywną, wyrastającą z obrzeży post rocka i slowcore.

Komunikat od zespołu:

Kochani! W związku z większą chorobą, która dopadła jednego z nas (a nad Magdy głosem wisi kolejna) musimy niestety odwołać koncert w Poznaniu. Może odwołać to złe słowo – zostanie on najprawdopodobniej przełożony na inny termin (prawdopodobnie już w kwietniu). Bilety, które część z Was kupiła już w Blue Note, będzie można zwrócić lub zachować na nowy termin. Czekamy na kalendarz Blue Note, niebawem poinformujemy o nowej dacie. Przepraszamy i do zobaczenia wkrótce.

 

„Ostatni Dzień” to już piąte – po trzech albumach oraz jednej epce – studyjny materiał grupy George Dorn Screams. Tym razem będzie to minialbum. Jest to pierwsze wydawnictwo grupy w całości po polsku. Mini-album „Ostatni Dzień” to sześć piosenek z tekstami młodej, coraz bardziej popularnej pisarki, Emilii Walczak, która niedawno miała swoją oficjalną premierę literacką. Całość jest wydana w pudełku, w którym oprócz płyty znajdują się w środku również kartoniki do poszczególnych utworów, zawierające obraz i tekst do każdego z nich. Całość jest przemyślana i dopracowana do najmniejszego szczegółu.

George Dorn Screams to już doświadczony zespół na polskiej scenie alternatywnej. Powstał w 2006 roku w Bydgoszczy i niedawno wrócił na scenę po kilkuletniej przerwie w działalności. Mają na koncie 3 albumy oraz jedną EP-kę. Pojawili się na kilku kompilacjach, m.in. na płycie promującej OFF Festival oraz autorskim „Programie Alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej z radiowej „Trójki” – obok takich wykonawców, jak Editors, Of Montreal czy Blonde Redhead. To właśnie prawdopodobnie dzięki „Trójce” i zagranym dwóm koncertom w studiu im. Agnieszki Osieckiej zespół osiągnął dużą popularność.

Ich debiutancki materiał, nagrywany pod czujnym okiem braci Kapsa (kiedyś Something Like Elvis, obecnie Contemporary Noise Sextet), zebrał masę pozytywnych opinii. Media postawiły go w gronie najciekawszych debiutów i śmiało wymieniano „Snow Lovers Are Dancing” wśród najlepszych krążków ostatnich lat w Polsce. Produkcją drugiego albumu zajął się John Congleton – lider zespołu The Paper Chase, współpracujący dotychczas z takimi grupami, jak Modest Mouse, Explosions in the Sky, The Roots, Logh, czy The Appleseed Cast. Płyta „O’Malley’s Bar” zarejestrowana została w lipcu 2008 w Dallas. Jej premiera w Polsce miała miejsce w lutym 2009. Zespół podpisał wtedy kontrakt z niezależną wytwórnią Ampersand Records, która współpracuje z zespołem do dziś.

Rok później George Dorn Screams wydał EP-kę „The Large Glass”, która ponownie została ciepło przyjęta. Koncertów promocyjnych nie było jednak tak dużo, jak w przypadku poprzednich płyt, ponieważ zespół postanowił zrobić przerwę i skoncentrować się na komponowaniu materiału na swój trzeci album. Jego premiera miała miejsce w październiku 2011 roku. Jeszcze przed premierą pierwszy opublikowany utwór „Alpha Coma” został singlem tygodnia w radiowej „Trójce”.

Grupa George Dorn Screams to jeden z wielu muzycznych symboli Bydgoszczy, dla której starają się robić jak najwięcej. Stąd pomysł zorganizowania w latach 2007-2008 Low Fi Festival, na którym zagrało blisko 40 alternatywnych zespołów (m.in. zagraniczne: Flunk, Mugison, Bang Gang, Worm Is Green, Rivulets).

Zagrali dotąd blisko 150 koncertów w kraju oraz zagranicą – w Niemczech, w Czechach, na Litwie. Supportowali kilka wyśmienitych grup – m.in. amerykański The Paper Chase, wystąpili dwukrotnie na festiwalu OFF w Mysłowicach. Sporo czasu pracowali nad pierwszym teledyskiem, do singla „69 Moles”, którego realizacji podjął się Marcin Sauter, absolwent prestiżowej Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Grupa zagrała ostatnio trasę koncertową promującą ostatni album „Go Cry On Somebody Else’s Shoulder”. Koncertom towarzyszyła premiera aż dwóch teledysków: do drugiego singla – „Silence’s Gettin’ Bigger” oraz do eksperymentalnego, jak na dotychczasową twórczość grupy, „Water Under Bridges Rise”. Wydali również maxi-singiel „Don’t Ask Me”.

Bilety
20 zł

biuro klubu Blue Note