Program

01 czerwca 2014, niedziela, godz.20:00

CISZA JAK TA

Cisza Jak Ta

Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej  Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta. Trzy gitary, perkusja, flet, skrzypce, saksofon i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu

Wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 6 autorskich płyt i zagrał ponad 450 koncertów na scenach w całej Polsce.

Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, 5. płyta zespołu – „Nasze Światy” została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2012, a najnowsza płyta – „Wuka” – poetycką Płytą Roku 2014.

Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 4 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma ponad 60 000 słuchaczy i przyjaciół.

Grupie zawsze towarzyszy na scenie Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, traktowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów – Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze.

Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 10 z górą lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili…

Bilety
20 zł – miejsca siedzące - przedsprzedaż
30 zł – miejsca siedzące -w dniu koncertu
20 zł - wejściówki - dostępne przed koncertem