Program

22 marca 2014, sobota, godz.20:00

BRIAN CHARETTE TRIO JAZZ TOP W BLUE NOTE

Brian Charette

Nominowany do Grammy pianista i organista Brian Charette to jedna z najważniejszych postaci młodego współczesnego jazzu. W głosowaniu krytyków magazynu “DownBeat” został wybrany w 2012 największą wschodzącą gwiazdą światowych  organów. Niestety, z bardzo ważnych powodów rodzinnych, na koncert nie dotrze zapowiadany wcześniej gitarzysta Will Bernard,który musiał pozostać w Nowym Jorku. Za zmianę przepraszamy!

Zanim Charette stał się osobą rozpoznawalną w nowojorskim świecie muzycznym, wychwalanym przez krytykę kompozytorem i liderem własnych składów koncertowych, grał z wieloma uznanymi artystami, jak Joni Mitchell, Chaka Khan czy Lou Donaldson.

Obecnie Brian ma na swoim koncie siedem płyt – jako lider różnych składów oraz kilkanaście albumów, na których występuje w charakterze muzyka sesyjnego. Jego ostatnia płyta – „Bordeline” została określona przez „Jazz Times” jako „naprawdę gorąca”, a nowojorska jazzowa stacja radiowa WBGO rekomendowała album jako „Mistrzostwo Wszech Czasów”.

12 marca ukazała się kolejna płyta Briana -„Square One”.

W 2013 roku Brian Charette oprócz koncertów w Stanach Zjednoczonych (w Nowym Jorku, Los Angeles, Detroit, Cleveland, Nowym Orleanie) występował także w Hiszpanii, Indonezji, Czechach i Niemczech.

Charette jest także aktywnym edukatorem muzycznym. Pisze materiały dla „Keyboard Magazine”, “DownBeat” i “Muzikus”. Prowadzi zajęcia w klasach mistrzowskich na całym świecie, a także letnie warsztaty jazzowe w Jesek Conservatory w Pradze.

Poza muzyką Brian zafascynowany jest szachami oraz White Crane kung fu, w którym posiada czarny pas.

 

Brian Charette – Hammond B3, Ondrej Stveracek – saksofon, Dano Soltis – perkusja
Bilety
20 zł – wejściówka
10 zł - wejściówka dla studentów Akademii Muzycznej i uczniów szkół muzycznych

Bilety do nabycia przed koncertem