Program

04 kwiecień 2022, poniedziałek, godz.20:00

Anders Mogensen Special Quartet

Mogensen-kw

Od ponad dwóch dekad perkusista Anders Mogensen jest jednym z najbardziej rozchwytywanych muzyków na duńskiej i międzynarodowej scenie jazzowej. Wystąpi z najlepszymi poznańskimi jazzmenami młodego pokolenia.

Anders Mogensen był członkiem przełomowych zespołów, takich jak When Granny Sleeps, Jakob Anderskov Trio, Doky Brothers, Kasper Tranberg Yakuza Zhuffle, Lovedale i Copenhagen Art Ensemble. Koncertował i nagrywał z takimi artystami jak: Bob Berg, David Liebman, Steve Swallow, Marc Johnson, Brecker Brothers, Gary Thomas, Django Bates, Tim Hagans, Cuong Vu, Lew Soloff i Ray Anderson.

Anders jest profesorem nadzwyczajnym i kierownikiem wydziału jazzu w Akademii Muzycznej Carla Nielsena w Odense. Prowadził kliniki i warsztaty w całej Europie, USA, Japonii i Brazylii.

Dawid Kostka to gitarzysta, aranżer i kompozytor.
Występował wspólnie na scenie m.in. z Chico Freeemanem, Vinxem de Jon Parette, Gaborem Winand, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Anną Serafińską, Kubą Badachem czy Ewą Bem.
Finalista lub półfinalista największych europejskich konkursów gitarowych (konkursy Śmietana Competition 2015 i 2017 oraz Montreux Jazz Festival 2017).

Marek Konarski – saksofonista, absolwent Danish National Academy of Music
w Odense, Sibelius Academy w Helsinkach oraz Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Bogusława Dziekańskiego i gorzowski Jazz Club Pod Filarami. Muzyk roku 2015 duńskiej wyspy Fyn. Aktywnie działa na scenie europejskiej nagrywając albumy i tworząc projekty z takimi muzykami jak: Jerry Bergonzi, Tim Hagans, Adam Bałdych, Anders Mogensen, David Braid,
Kathrine Windfeld i wielu innych.

Damian Kostka to polski kontrabasista i basista młodego pokolenia.
Na swoim koncie ma współpracę z wieloma artystami, m. in. Stanley Jordan, Chico Freeman, Vinx De Jon Parrette, Jean Luc Ponty, Sarah McKenzie, Michael Rabinowitz, Leszek Możdżer. Na stałe współpracuje z Włodek Pawlik Trio, duetem Skalpel, oraz zespołem Weezdob Collective.
Jest również wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Anders Mogensen - perkusja, Dawid Kostka - gitara, Marek Konarski - saksofon, Damian Kostka - kontrabas
Bilety
40 zł

dostępne w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl