Program

01 kwiecień 2022, piątek, godz.20:00

40 lat na scenie: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Gościnnie na skrzypcach Michał Jelonek.

Sławek_Wierzcholski_i_Nocna_Zmiana_Bluesa_kw

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa, to również najstarsi, nieprzerwanie działający wykonawcy z kręgu bluesa w naszym kraju. Od 40 lat, bez najmniejszej przerwy, podróżują i koncertują dzieląc się swoją muzyczną pasją.

Na imponujący dorobek artystyczny grupy składa się 28 wydanych płyt (3 LP, 4 DVD, 21 CD). Cztery z nich osiągnęły status Złotej Płyty. Są wśród nich też płyty nagrane z takimi wybitnymi artystami, jak m.in. Dżem, Krystyna Prońko czy Wojciech Karolak. Wytwórnia Warner wydała przed pięciu laty podwójny CD Nocnej Zmiany Bluesa w prestiżowej serii „Złota kolekcja”.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad   działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.
Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch  popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem Gloria Artis.

Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej praktycznie Europie. Koncertowała również w Zimbabwe i w Stanach Zjednoczonych, na festiwalu International Blues Challenge w Memphis.
Grają już od czterdziestu lat… A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.

Organizator: agencja Ranus

Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna, Witold Jąkalski – slide guitar, Wiesław Kryszewski – gitara, Piotr Dąbrowski – gitara basowa, Grzegorz Minicz – bębny, gościnnie: Michał Jelonek - skrzypce
Bilety
65 zł - do 21.03.2022
90 zł - od 22.03.2022

dostępne w biurze klubu, agencji Ranus oraz w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl