O klubie

Cykle i festiwale

cykle-i-festiwale

Najważniejsze wydarzenia w klubie z udziałem wybitnych artystów świata jazzu i muzyki improwizowanej realizowane są w ramach organizowanego wspólnie z Miastem Poznań prestiżowego cyklu Jazz Top w Blue Note.
W ciągu 12 lat cykl zyskał grono wiernych słuchaczy. Jest jedynym cyklicznym wydarzeniem regularnie prezentującym różne odmiany muzyki jazzowej – od tradycyjnych gatunków, takich jak blues, gospel, swing, przez mainstream, fusion jazz, po awangardę i free jazz, adresowanym do elitarnej publiczności o wysokich kompetencjach kulturowych, a jednocześnie popularyzującym muzykę improwizowaną.

Począwszy od 2009 r. zainicjowany został przez Blue Note kolejny prestiżowy cykl koncertów Jazz Greats Gallery, prezentujący gwiazdy światowego jazzu w najlepszych salach koncertowych Poznania. W ramach cyklu wystąpili dotąd: Branford Marsalis, Take 6, Jan Garbarek & The Hilliard Ensemble i Richard Galliano.

Rozpoczęty w 2013 roku cykl edukacyjny Nowi Mistrzowie adresowany jest do środowiska młodych jazzmanów. Jest okazją do spotkań i wymiany doświadczeń wschodzących gwiazd polskiej sceny jazzowej, nagrodzonych w  znaczących konkursach muzycznych z przedstawicielami młodego poznańskiego środowiska muzycznego. Gośćmi spotkań są młodzi muzycy – laureaci polskich i zagranicznych konkursów i przeglądów  muzycznych. Każde spotkanie składa się z trzech części: spotkania warsztatowego, koncertu zaproszonego zespołu i wspólnego jam session.

Klub niejednokrotnie współpracował też z festiwalami Made in Chicago, Era Jazzu, Poznań Jazz Fair.