Aktualności

Powrót Nowych Mistrzów!

28947613_1649027601857271_4260537999343181358_o

W pierwszy spotkaniu w tym roku z serii Nowi Mistrzowie będzie można spotkać się z triem Kuby Płużka. Jednego z najciekawszych pianistów jazzowych młodego pokolenia. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków oraz granic harmonii.

14.09.2018, sobota, godz. 20:00
Kuba Płużek Trio

Wśród gości cyklu pojawią się zespoły i wykonawcy, którzy zdążyli już pokazać się ze swoim talentem publiczności oraz krytykom. Każde spotkanie składa się z trzech elementów:

– o godzinie 18.00 bezpłatne warsztaty da młodych muzyków (po wcześniejszym zgłoszeniu na maila klub@bluenote.poznan.pl)
– o godzinie 20.00 koncert (uczestnicy warsztatów – wstęp wolny)
– po koncercie odbędzie się jam session.

Inicjatywa ma na celu promocję młodych oraz utalentowanych postaci w świecie jazzu. Pomaga temu nie tylko doborowe towarzystwo, ale także niezaprzeczalnie magiczna atmosfera miejsca.

Kuba Płużek – studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Obecnie ma na swoim koncie cztery albumy studyjne. Niedawno w Londynie zakończył nagranie solowego albumu na którym jedną z głównych ról będzie pełnić rezonator magnetyczny, który poszerza możliwości wykonawcze i brzmieniowe fortepianu korzystając z nieznanych dotąd technik wydobywania dźwięku, nowych gestów i ruchów ręką na klawiaturze. Finalista Montreux Piano Competition, nominowany do nagrody Fryderyk 2015, zwycięzca i finalista najważniejszych polskich oraz międzynarodowych konkursów jazzowych.

Max Mucha – urodzony w 1989 w Częstochowie. Kontrabasista, studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Jazz Institut Berlin. Aktywny na polskiej i europejskiej scenie, współpracuje m.in. z Dominikiem Wanią, Loganem Richardsonem, Christianem Scottem, Adamem Strugiem, Eliasem Stemesederem, Mateuszem Pospieszalskim, Laurą Winkler. Występował na wielu festiwalach w Europie i poza: Moers Festival, Berlin JazzFest, Delhi Jazz Festival.

Dawid Fortuna – urodzony w 1988 roku, absolwent bydgoskiej szkoły muzycznej, kontynuował naukę w krakowskiej akademii muzycznej. Swoje umiejętności zawdzięcza wspaniałym pedagogom do których należą Maciej Korpal, Mirosław Żyta, Jan Pilch oraz genialnym muzykom z którymi miał okazję współpracować, m.in. Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Adam Pierończyk, Michael Patches Stewart, Leszek Możdżer, Dominik Wania, Adam Bałdych, Paweł Kaczmarczyk, Sebastian Bernatowicz oraz Jerzy Małek. Regularnie występuje z: Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, New Bone, NSI Quartet, Kuba Płużek Quartet,  DoMinik Wania Trio, PeGaPoFo, Cracow Jazz Colective.

Cykl Nowi Mistrzowie odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How
.

.

.

oraz środków Narodowego Centrum Kultury.

NCK_Kult_Interw_2019_rgb

.

.
.

.