Aktualności

Nowi Mistrzowie: Fours Collective

FOURS colective

Fours Collective powstał w 2010 roku. Muzyka zespołu to niebanalna mozaika brzmień, która otwiera przed słuchaczem przestrzeń pełną światła i emocji w najczystszej postaci. Drum’n’bass, muzyka klasyczna, jazz, etno, funk, elektronika i wiele innych brzmień, wrzucone do jednego tygla, przyniosły efekt w postaci debiutanckiej płyty „Treezz”, nagranej w 2014.

NOWI MISTRZOWIE: FOURS COLLECTIVE
09.06.2018, godz. 20.00

Michał Salamon — pianista, kompozytor, aranżer. Przygodę z fortepianem zaczął jako sześciolatek. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej i dyrygentury chóralnej. Lider i współzałożyciel zespołu Fours Collective, członek zespołu Quindependence, z którym zajął II miejsce na 39. Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w 2015 roku.

Stanisław Plewniak — saksofonista, wokalista jazzowy. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, równolegle studiował filozofię na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Stypendysta programu Erasmus (2011/2012) w Wuerzburgu w Bawarii. Kształcił warsztat zarówno klasyczny jak i jazzowy pod okiem takich muzyków jak: Andrzej Rzymkowski, Lutz Koppetsch, Reinette Zijtveld–Lustig czy Leszek Żądło. Uczestnik kursów i lekcji mistrzowskich (min. Arno Bornkamp, Hubert Winter, Ties Mellema, Jan Schulte–Bunert). Współzałożyciel zespołu FOURS collective.

Dominik Borek — trębacz jazzowy. Na trąbce gra od 10 roku życia. Członek zespołu Quindependence oraz Fours Collective. Pracuje również jako nauczyciel w Samorządowej Szkole Muzycznej I st. w Sułkowicach. Grał również w orkiestrze Helic’opters Brass Orchestra i Zespole Pieśni i Tańca Lublin. Przez pewien czas był związany z zespołem Aire Andaluz, wykonując muzykę latynoską.

Krzysztof Augustyn — kontrabasista jazzowy, członek zespołu Fours Collective, z którym jest związany od początku jego istnienia. Grał również u boku Stanisława Słowińskiego.

Max Olszewski — absolwent perkusji (dyplom z wyróżnieniem) w klasie prof. Mirosława Żyty PZSM w Bydgoszczy. Laureat wielu konkursów klasycznych, jak i jazzowych – Mapex Drummer of Tomorrow. Mimo młodego wieku ma doświadczenie zarówno w grze w składzie orkiestry symfonicznej, jak i w różnych zespołach jazzowych. Członek kilku nowych jazzowych formacji krakowskich jak: The Flash!, Enigmatic Band czy Stanisław Słowiński Trio.

Cykl Nowi Mistrzowie odbywa się dzięki dofinansowaniu
ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How
.

.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.