Aktualności

Niebywały głos Denise King

Denise King

Głos bardzo wyrafinowany, swingujący, czasami smutny i atłasowy, doskonale sprawdza się w jazzowych i soulowych standardach wzbogaconych o barwę bluesa i gospel.

DENISE KING & TONY MATCH’S TRIO: WHEN JAZZ MEETS SOUL!
09 listopada 2018, piątek, godz.20:00

Denise już od małego kochała muzykę, lecz dopiero w wieku trzynastu lat zakochała się w jazzie w momencie, kiedy jej wujek pokazał się swoją bogatą kolekcję. Przez kolejne lata pielęgnowała swoją miłość do jazzu, a na jej wielką mentorkę wyrosła Nina Simone. Jej „nauka” obejmowała godziny słuchania wielkich jazzowych gwiazd, zarówno wokalistów, jak i instrumentalistów.

Talent Denise odkrył jej znajomy, który usłyszał jej głos, kiedy była za swoim mieszkaniem w Filadelfii. Wczesne koncerty były dla niej bardzo trudne, ponieważ była ona bardzo nieśmiałą kobietą. W przezwyciężeniu swojej tremy pomógł jej w tym Sam Reed, saksofonista i lider legendarnej grupy Uptown Theatre Orchestra. Najwięcej doświadczenia zdobyła już na samym początku, występując w wieloma legendami, jak Butch Ballard, Arthur Harper, Sam Dougherty, Cecil Payne, Jymie Merritt, Bootsie Barnes, Lex Humphries, Phil Wright, Christian McBride, Dexter Wansel.

Nauczyli ją, jak ważne jest mieć coś do powiedzenia za każdym razem, kiedy podchodzi do mikrofonu i podkreślali, iż słowa wypowiadane między piosenkami, mogą mieć większą wagę, niż te, które ona śpiewa. Ich wskazówki się opłaciły. Podczas jednego występu w Filadelfii, Denise poznała Dextera Wansela – muzyka, aranżera, producenta i dyrektora Philadelphia International Records. Dzięki temu spotkaniu nawiązała się niezwykła zawodowa współpraca trwająca już 20 lat! A Denis koncertuje w klubach w Filadelfii, Nowego Jorku, Paryża, a także w Turcji, Brazylii, Afryce, Niemczech i Japonii.