Aktualności

Najbardziej obiecujące trio

flashback

Zaledwie rok po wydaniu krążka „The Truth” Tubis Trio powraca z kolejnym rewelacyjnym studyjnym albumem – „Flashback”!

TUBIS TRIO – „FLASHBACK”
28.10.2018, GODZ. 19:00

Tubis Trio to skład powołany do życia w 2006 roku przez łódzkiego pianistę i kompozytora Macieja Tubisa. Wraz z nim formację współtworzą:  kontrabasista Paweł Puszczało i perkusista Przemek Pacan. Po ośmiu latach od czasu ukazania się płyty „Live In Luxembourg” z 2009, rok temu światło dzienne ujrzał znakomity studyjny album „The Truth”, wydany przez prestiżową holenderską wytwórnię Challenge Records. Na szczęście na kolejny album Tria nie trzeba było długo czekać. Trzeci album Tubis Trio zatytułowany „Flashback” wypełnia 8 nowych kompozycji lidera zarejestrowanych w lipcu tego roku w Studio Nagraniowym Akademii Muzycznej w Łodzi. Po raz kolejny, krytycy są zachwyceni najnowszym krążkiem!

„Wielowątkowe, pięknie rozwijające się kompozycje, świeżość, niesamowita swoboda, luz i radość grania przy jednoczesnej umiejętność budowania dramaturgii to elementy sprawiające, że „Flashback”, chociaż ukazuje się pod koniec roku, na pewno zdąży jeszcze sporo namieszać w niejednym podsumowaniu.” – „polskieradio”

„»Flashback« to płyta stanowiąca logiczną kontynuację „The Truth”. Mamy tu nadal do czynienia z wysublimowanymi brzmieniowo utworami o silnie zarysowanej melodyce i ogromnym ładunku emocji. Osiem nowych utworów wypełniających trzy kwadranse płyty, to porcja akustycznego europejskiego jazzu najwyższych lotów.” – „longplayrecenzje”

Istotą muzyki Tubis Trio są improwizacje rozwijające się wokół kompozycji członków tria. „Ich muzyka charakteryzuje się chwytliwymi melodiami, zaraźliwym, świetnie dobranym, lekko popowym rytmem pełnym synkop i lirycznymi solówkami w szczególności Tubisa. Kompozycje są bardzo przystępne, ale nie trywialne. Ich siła ukazuje się głównie w energii i dynamicznej grze zespołu, który doskonale się uzupełnia” – „Jazzism”.