Aktualności

Intrygująca indyjska strona jazzu

37287450_2024381440906198_6856158063854878720_o

The Bodhisattwa Trio dostarcza mieszankę oryginalnych kompozycji instrumentalnych, ze szczególnym naciskiem na harmoniczną i rytmiczną ekspansję, motyw i wariację, wirtuozerię oraz spontaniczną improwizację.

The Bodhisattwa Trio
21.06.2019, godz. 20:00

Muzycy z Kalkuty, podczas każdego koncertu zabierają słuchaczy w wyrafinowaną podróż od ambientu hip-hopu, przez instrumentalny drum’n’bass i jazz współczesny, do rytmicznych struktur z tradycyjnej muzyki indyjskiej i elektroniki. Tak właśnie brzmią na nowym, trzecim albumie, wydanym pod szyldem chorwackiej wytwórni płytowej Label Intek Music. Ta płyta zabiera słuchaczy w soniczną podróż po indyjskiej muzyce klasycznej wspartej elektroniką.

„To burzliwa, dźwięczna podróż, która nieprzewidywalnie kołuje się między jazzem, a muzyką eksperymentalną.” – „Rolling Stone Magazine”

„Jest to najmroczniejszy album współczesnego jazzu” – „Unite Asi”

Krążek swoją koncepcją kieruje nas ku abstrakcyjnym, konfliktowym i szarym obszarom ludzkiego umysłu, stąd tytuł – „The Grey Album”. Trio dostarcza brzmienie, które przekracza bariery gatunków i które można określić tylko jako „unikalne”, ze szczególnym nacisk na harmoniczną i rytmiczną ekspansję ze spontaniczną improwizacją.

Po wydaniu drugiego albumu w 2016 roku, grali na festiwalach w Indiach i występowali w Anglii, Słowenii, Francji, Chorwacji, Niemczech, Polsce oraz na Litwie. Teraz ze swoim najnowszym albumem, będą koncertować po całej Europie przez całe lato.