Aktualności

Mistrz Bernstein ponownie w Blue Note!

marc-bernstein-w-blue-note

Połączył amerykański jazz z muzyką żydowską i tradycyjnym brzmieniem Starego Kontynentu. Marc Bernstein będzie gwiazdą koncertu w ramach XIX Dnia Judaizmu.

Marc Bernstein i PGR – Grzegorz Rogala Project
XIX Dzień Judaizmu
18.01.2016, godz. 20.00

 

Jest absolwentem prestiżowego Berklee College of Music, a w swojej karierze zagrał u boku takich sław jak Branford Marsalis, Michael Brecker, Hal Galper, Billy Cobham i Joey Calderazzo. Występował w słynnych jazzowych składach Chico Hamilton’s Band, Electric Quartet czy Klüvers Big Band, gdzie współpracował z Bobem Mintzerem, Billem Dobbinsem, Edem Neumeisterem, Larsem Janssonem, Dennisem Mackrelem czy Deborah Brown.
Obecnie aktywnie koncertuje i inspiruje młodych adeptów jazzu jako rektor prestiżowego The Southern Danish Conservatory of Music.

Jego dziadkowie przybyli do Stanów Zjednoczonych z Polski i Ukrainy. Na Brooklynie po raz pierwszy usłyszał jazz, grany przez Afroamerykanów, podkreślających, że to jest ich muzyka. Jednocześnie słuchał, jak grają żydowscy muzycy pochodzący z Europy. Swój pierwszy instrument – klarnet – dostał od dziadka ze słowami, że to przepustka do lepszego życia.