Aktualności

Marcin Kydryński przedstawia: JEHRO

®2015_MathieuBitton

Jego muzyczny styl to mieszanka reggae, calypso, bluesa i folku. Jehro, a właściwie Jérôme Cotta – francuski wokalista i autor tekstów – będzie gwiazdą majowej Siesty w drodze.

Siesta w drodze:
JEHRO

15.05.2017, godz. 20.00

Urodził się w Marsylii, ale mieszka w Paryżu. Jego matka ma pochodzenie włosko-greckie, a ojciec jest rodowitym Francuzem. Choć dzieciństwo spędził w Marsylii, w wieku 20 lat przeniósł się do Londynu, gdzie zajmował się muzykowaniem na ulicy. Był to ważny okres w życiu Jérôme, w którym muzyk odkrył wielką miłość do reggae i popu.

W 1999 roku wrócił do Francji i wydał swój pierwszy album „L’arbre et le Fruit”, który szybko zagościł na francuskich listach przebojów. Płyta odniosła we Francji olbrzymi sukces; w tym też czasie fani Jérôme oraz inni muzycy zaczęli określać go mianem Jehro.

W 2007 roku, światło dzienne ujrzał pierwszy w pełni anglojęzyczny album zatytułowany pseudonimem artysty. Kompozycje, które znalazły się na „Jehro” stanowią znakomite połączenie reggae, folku i muzyki latynoskiej.

Kolejną płytą (wydaną w 2011 roku) była „Cantina Paradise”, na której pojawiły się piosenki zarówno w języku angielskim jak i hiszpańskim.

Wydana w 2015 roku płyta „Bohemia Soul Songs” to kolejny wielki sukces u publiczności i pochlebne recenzje krytyków.