Aktualności

Kompletny, twardy reset

herdzin2

Jako ośmiokrotny Aranżer Roku wg ankiety czytelników „Jazz Forum” Jazz Top i laureat Fryderyka – Jazzowy Kompozytor i Aranżer Roku, od dawna kojarzy się melomanom z pisaniem nut i dyrygowaniem, a jednak od czasu do czasu przypomina o tym, że jest wciąż znakomitym pianistą.

Jazz Top w Blue Note:
Herdzin/Haynes/Kubiszyn/Popiałkiewicz
08.12.2018, godz. 20:00

Tytuły twoich jazzowych płyt są pewnym kodem: „Looking For Balance”, „Jesteś Światłem”, „Look Inward”, ale także wcześniejsze „Dancing Flowers” czy „Almost After” – jest w nich informacja o miejscu, w którym wewnętrznie jesteś. A co fascynuje cię w królestwie mrówek?

Rzeczywiście, zawsze z dużym namysłem nazywam swoje płyty autorskie. Układają się w pewną historię, w której człowiek i szeroko pojęty humanizm odgrywają ważną rolę. Tym razem trochę sięgnąłem klamrą do tytułu „Dancing Flowers” i poszedłem drogą abstrakcji. A swoją drogą – mrówki są fascynujące!

I w ten sposób doszliśmy do twojego najnowszego albumu „Kingdom of Ants”, nagranego z Vinniem Colaiutą i Robertem Kubiszynem w Los Angeles. Jest to spełnienie marzeń, hołd mistrzom oraz muzyczna podróż życia?

Jakbyś czytał w moich myślach… Spełniłem już wiele swoich muzycznych marzeń, jestem pod tym względem niezwykle uparty i cierpliwy w realizacji, wydawać by się mogło, zupełnie absurdalnych pomysłów. Po nagraniu swojej płyty z muzyką współczesną wraz z jedną z najlepszych orkiestr świata, Academy of St Martin in the Fields, w legendarnym londyńskim Abbey Road Studio myślałem już, że nic tego wydarzenia nie pobije. A tu nagle zagnieździła się w mojej głowie idea płyty z moim największym guru perkusji Vinniem Colaiutą i Robertem Kubiszynem w elektrycznym triu. Coś jak hołd złożony moim mistrzom szeroko pojętej muzyki fusion: Weather Report, Headhunters Herbiego Hancocka, Chick Corea Elektric Band.[…]

Z Krzysztofem Herdzinem rozmawiał Jerzy Szczerbakow, a resztę wywiadu udzielonego „JazzPress” znajdziecie tutaj!

Cykl odbywa się dzięki dofinansowaniu
ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How
.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.