Aktualności

Jazzowe uniwersum Parksa

18278768_10155502549979683_4006338378125596071_o

Aaron Parks to wybitny pianista jazzowy, który nie uznaje ograniczeń stylistycznych. Swoim najnowszym albumem – „Little Big” udowadnia, że najlepszą drogą do uzyskania nowej jakości we współczesnym jazzie są eksperymenty gatunkowe.

Aaron Park & Little Big
6.06.2019, godz. 20:00

„Little Big”, zaczyna się dokładnie w momencie, w którym kończy się debiutancki krążek Parksa sprzed 11 lat – „Invisible Cinema”. Rozszerza on wiele pomysłów rytmicznych i melodyjnych, tworząc niejako muzyczną kontynuację.
„To piękna i bardziej spełniona wizja starszego albumu, przefiltrowana przez dojrzałość.” – pisze Michael J. West z „JazzTimes”. Ta płyta to fascynująca opowieść o tym, czym może być współczesny jazz. Twórczą muzyką, która łączy formę kompozycji i improwizacji, przez pryzmat współczesnego rocka i hip-hopu.

Parksowi nie zależało na szybkim pojawieniu się tego albumu. Zanim do niego dotarł, zdążył nagrać jeszcze trzy inne płyty! Chciał zdobyć większe doświadczenie, nim przystąpił do prac nad „Little Big”. I to była najlepsza decyzja jaką mógł podjąć. „Parks skoncentrował się na elementach, które chciał ulepszyć. Skupił się na upiększeniu melodyki bardzo minimalistycznym, ale charakterystycznym do siebie podejściem.” – Friedrich Kunzmann „AllAboutJazz”.

„Little Big” od początku do końca pulsuje wielką radością z grania. Aaron Parks nie tylko skomponował spójną kontynuację swojego debiutu, ale także wzniósł ją na wyższy poziom grania jazzu. Album jest jak szeroki wszechświat, który został spojony dużą ilością przemyślanych szwów. Parks udowadnia, że jest artystą bardzo świadomym, który zna swoje muzyczne zamiary i spełnia je brawurowo.
„»Little Big« wyznacza nowe standardy w jazzie.” – Will Layman „popmatters”.