Aktualności

Jazzowe nominacje do Fryderyków 2014

Maciej "Kocin" Kociński

Poznaliśmy nominowanych do Fryderyków 2014. W kategorii Muzyka jazzowa przyznane zostaną nagrody dla najlepszego artysty, albumu oraz za najlepszy debiut.

W tej ostatniej kategorii nominowano jednego z najbardziej aktywnych poznańskich muzyków – Macieja „Kocina” Kocińskiego. Jego zespół – Kocin Kociński Trio już niedługo na naszej scenie!


Maciej „Kocin” Kociński Trio

wystąpi w Blue Note 3 kwietnia!

 

Maciej „Kocin” Kociński ukończył studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie klarnetu prof. Z. Nowaka oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach – w klasie saksofonu prof. J. Główczewskiego. Członek wielu zespołów koncertujących w Polsce i za granicą (MUTRU, Breaking News, Sax Brothers). Lider kwartetu Soundcheck. Jako muzyk sesyjny nagrywa i koncertuje z wieloma artystami (Ewa Bem, Hanna Banaszak, 3miel, Piotr Pawlicki, Grzegorz Tomczak, Justyna Szafran, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Żaczek, Dorota Jarema, Zygmunt Kukla). Jest solistą orkiestry Young Band, na stałe współpracującej ze Zbigniewem Górnym. Jest członkiem orkiestry swingowej amerykańskiego trębacza Gary Guthman’a. Wraz z kwartetem Soundcheck zdobył wiele prestiżowych nagród zespołowych i indywidualnych na międzynarodowych konkursach jazzowych. Współpracuje także z twórcami muzyki house w Polsce i za granicą.

 

Pozostali nominowali w kategorii “Debiut”:
Przemysław Florczak
Marcin Gawdzis
High Definition Quartet
Dominik Wania


Nominowani w kategorii „Album roku”:
Andrzej Jagodziński „Koncert fortepianowy g-moll”, Studio Realizacji Myśli Twórczych, producenci: Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski, Czesław Bartkowski, Barbara Jagodzińska-Habisiak, Piotr Semczuk
Marek Napiórkowski „Up!”, V Records, Vertigo Jazz sp. z o.o., producent: Marek Napiórkowski
Tomasz Stańko „Wisława”, ECM/Universal Music Polska, producent: Manfred Eicher
Dominik Wania “Ravel”, ForTune, producent: ForTune
WORLD ORCHESTRA “Live In Gdańsk”, Universal Music Polska, producent: Grzech Piotrowski
Aga Zaryan „Remembering Nina & Abbey Centrala”, producent: Aga Zaryan


Nominacje w kategorii „Artysta roku”:
Andrzej Jagodziński
Włodek Pawlik
Jan Smoczyński
Dominik Wania
Aga Zaryan