Aktualności

Gwiazdy Human Element: Scott Kinsey

Scott Kinsey

Scott Kinsey – najbardziej znany jako członek funkowego zespołu Tribal Teach, współpracował z wieloma artystami. Również brał udział przy tworzeniu muzyki filmowej do takich produkcji jak: „Ocean’s Eleven”, „Niebezpieczny umysł” czy „Kodeks 46”.

JAZZ TOP W BLUE NOTE
HUMAN ELEMENT: SCOTT KINSEY, MATTHEW HARRISON, ARTO TUNCBOYACIAN, GARY NOVAK
25.04.18, godz 20.00

W młodości, po skończeniu studiów, Scott Kinsey miał to szczęście współpracować z najlepszymi. Przede wszystkim z Halem Crookem, Edem Tomassi, Herbem Pomeroy oraz Rayem Santisi. W wieku już 22 lat nagrał płytę razem ze Scottem Hendersonem, Garym Willisem i Kirkiem Covingtonem jako formacja Tribal Teach. Następnie zaczęli koncertować. Długo nie musieli czekać, aby otrzymać miana „jednej z najlepszych grup elektro-jazzowych”.

W ciągu ostatniej dekady, płyty, przy których pracował Kinsey były wprost wychwalane przez krytyków! Najwięcej superlatyw zebrała płyta Near Life Experience nagrana saksofonistą Stevem Tavagolionem, basistą Matthew Garrisonem, gitarzystą Michaelem Landau, perkusjonalistą i wokalistą Arto Tuncboyaciyanem oraz z inną świetną wokalistką Lalahą Hathaway i z Garym Novakiem na perkusji.

Zanim jednak ten świetny album powstał, w 2011 właśnie z Garrisonem, Tuncboyaciyanem i Novakiem nagrali płytę jako zespół Human Element, który wystąpi na naszej scenie już 25 kwietnia!