Aktualności

Fascynujący Hammond B3 już w Blue Note!

Hammond B3

Najsłynniejsze na świecie organy – Hammond B3 – były  produkowane tylko przez dwadzieścia lat (od 1955 do 1975), ale na stałe wpisały się historię światowej muzyki.
W najbliższym czasie czeka nas kilka koncertów z Hammondem B3 na scenie!

Hammond B3 to instrument, który cały czas oczarowuje swoim brzmieniem – nic dziwnego, że koncerty z jego udziałem zawsze cieszą się powodzeniem fanów nie tylko jazzu.

22 lutego z programem poświęconym legendzie organów – Jimmy’emu Smithowi wystąpią Fred Wesley – puzon, wokal, Leonardo Corradi – Hammond B3, Tony Match – perkusja.

Jimmy Smith wywarł ogromny wpływ na twórczość zarówno takich gwiazd jazzu, jak Jimmy McGriff, Brother Jack McDuff, Richard “Groove” Holmes, Joey De Francesco i Larry Goldings, ale również na klawiszowców rockowych, wśród których należy wymienić Jona Lorda, Briana Augera i Keitha Emersona. Jego twórczość znalazła także odbicie w muzyce takich zespołów jak chociażby Beastie Boys czy Medeski, Martin & Wood.

22 marca gościć będziemy przedstawicieli współczesnej sceny nowojorskiej – hammondzistę Briana Charette i gitarzystę Willa Bernarda. Zanim Charette stał się osobą rozpoznawalną w nowojorskim świecie muzycznym, wychwalanym przez krytykę kompozytorem i liderem własnych składów koncertowych, grał z wieloma uznanymi artystami, jak Joni Mitchell, Chaka Khan czy Lou Donaldson.

Obecnie Brian ma na swoim koncie siedem płyt – jako lider różnych składów oraz kilkanaście albumów, na których występuje w charakterze muzyka sesyjnego. Jego ostatnia płyta – „Bordelinie” została określona przez „Jazz Times” jako „naprawdę gorąca”, a nowojorska jazzowa stacja radiowa WBGO rekomendowała album jako „Mistrzostwo Wszech Czasów”.

To pierwsze nasze Hammondowe koncerty w tym sezonie. Ale z pewnością – nie ostatnie!