Program

21 marca 2017, wtorek, godz.20:00

ŹMICIER WAJCIUSZKIEWICZ – TODAR Koncert z okazji Dnia Niepodległości Białorusi

ZMICIER_FOTO

Białoruski muzyk i bard, artysta-legenda, multiinstrumentalista, kompozytor muzyki filmowej, król białoruskiego undergroundu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Trudno sklasyfikować jego muzykę, bo wymyka się ze wszystkich szablonów. Od poezji śpiewanej, przez alternatywny rock, po tango i klasyczne nuty. Ma swoich wiernych słuchaczy m.in. w Szwecji, Francji, Japonii. Ostatnimi laty jego koncerty są notorycznie odwoływane w Białorusi i choć przez lata był pupilem publiczności, dziś, skazany na artystyczną banicję, gra dla przyjemności słuchaczy za granicami ojczyzny. Nie ma publiczności, która nie ulegnie jego urokowi i błyskotliwym anegdotom.

Wajciuszkiewicz wydał 15 solowych albumów, występował z zespołami Pałac, Krivi, a obecnie z WZ-Orkiestrą. Współtworzył „Narodny album”, artystyczny projekt, który opowiada historię Białorusi w piosenkach.

W wywiadzie dla Polskiego Radia mówi: „Jestem zakazany, nie można organizować moich koncertów. Kiedy już próbujemy, elektryk albo inspekcja niespodziewanie zabrania koncertu. Przyzwyczaiłem się. To przykro, że w swoim kraju nie ma możliwości śpiewania w swoim ojczystym języku. To tak, jakby w Polsce Kazik nie mógł występować, dlatego, że jego piosenki mają ostre teksty”.

 

Bilety
20 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl