Program

23 stycznia 2016, sobota, godz.20:00

WORLD TRIO III: SKOLIAS / DUŻY / SKOLIAS

skolias

Najnowszy projekt duetu Jorgos Skolias i Bronisław Duży. Poszerzony o perkusję, na której gra syn Jorgosa – Antonis Skolias, duet zyskał nowe brzmienie i nową energię. Muzyka WT III to nowoczesność, świeżość, dynamika – jazz, blues, soul, ethno, muzyka współczesna.

Jorgos Skolias
Najoryginalniejszy polski wokalista, znany również ze stosowania wypracowanej przez siebie techniki, śpiewania wielogłosowego.

Profesjonalną działalność muzyczną rozpoczął w latach 70. Współpracował z rockowymi i jazzowymi zespołami z Wrocławia – Hej, Nurt i Spisek 6.

W latach 80. rozpoczął współpracę z zespołem Krzak, wynikiem czego powstała płyta „Krzaki”. Następnie współpracował z Tie Break i Basspace, z którym nagrał 3 płyty. Inne zespoły, z którymi śpiewał oraz dokonywał nagrań płytowych to: Free Cooperatiom, Green Revolution, Ossian, Young Power, Pick up.
W tym okresie zawiązał akustyczne przedsięwzięcie o nazwie „Zulu”, czyli współpracę z muzykami grającymi na instrumentach akustycznych. Owocem są duety ze: Zbigniewem Wegehautem, Arturem Dutkiewiczem, Piotrem Rodowiczem, Radosławem Nowakowskim i  Bronisławem Dużym.

Efektem pracy z  Radosławem Nowakowskim jest płyta „Zulu”, a z Bronisławem Dużym płyta „Do It”. W 2000 r. koncertuje z greckim kwartetem Theatro, z Anthymosem Apostolisem na gitarze. Z koncertów w Krakowie ukazała się płyta. W maju 2001 zaproszony przez Zbigniewa Namysłowskiego śpiewa w trio: Zbigniew Namysłowski, Cezary Paciorek, Jorgos Skolias.

 

Bronisław Duży
Stosuje na puzonie techniki gry wychodzące poza jego możliwości.

Absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie puzonu. Instrumentalista, aranżer, kompozytor, 15 lat na scenie jazzowej, uhonorowany stypendium im. K. Komedy. Od 1987 r. znajduje się na szczycie organizowanej przez „Jazz Forum” ankiety Jazz Top w kategorii puzonu.
Współpracował z zespołami: Sesja 80, Free Cooperation, Pick up, Twinkle Brothers, Irek Dudek – Blues Band i Symfonic Blues, Young Power, Priest and Big Cork, a także z Jorgosem  Skoliasem i Bogdanem Preczem,

Antonis Skolias
Absolwent szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie perkusji. Od tamtej pory uczy się prywatnie u wielu czynnych muzyków, w tym ścisłej polskiej czołówki (Łukasz Żyta, Atma Anur, Artur Malik). Dotychczas współpracował między innymi z Jorgosem Skoliasem, Bronisławem Dużym, Grzegorzem Kapołką, Dariuszem Ziółkiem. Wraz z krakowskim zespołem Vladimirska promował na trasach koncertowych debiutancki album nagrodzony nagrodą krytyki niemieckiej. W Brojo Trio współpracował z teatrem współczesnym w Szczecinie oraz teatrem Juliusza Osterwy w Lublinie przy produkcji spektaklu „Na końcu łańcucha”.

Jako miłośnik muzyki pozostaje otwarty na wszelkie nowe doświadczenia artystyczne. W szczególności interesuje go zestawienie tak zwanej starej szkoły, w muzyce rozrywkowej, z elektroniką.

Ostatnio powołał do życia trio Amusing Companions z którym zdążył koncertować oraz wystąpić w Radio Kraków.

 

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

empik_schooltargi

 

 

Bilety
35 zł

dostępne w sprzedaży on-line:
kup bilet na bluenote.poznan.pl