Program

17 grudzień 2014, środa, godz.20:00

WOJTEK WIĘCKOWSKI SOLO

aDSC01378

Instrumentalny, autorski materiał z pogranicza muzyki minimalistycznej, improwizowanej i ambientu z wpływami bluesa i jazzu. Elektryczna gitara barytonowa, looper, urządzenia modulujące dźwięk i technika sidle – przy użyciu tych środków, Wojtek Więckowski (gitarzysta i malarz) zaprasza w podróż po krainie refleksji, wrażliwości na dźwięk i otwartej formy. Muzyce towarzyszą projekcje. Wizualizacje powstałe na podstawie prac malarskich wykonywanych autorską techniką, najczęściej na płótnie, przemysłowymi farbami akrylowymi i czarną farbą drukarską, na zasadzie malanżu action paintingu i monotypii.

Wojtek Więckowski urodzony 1984 roku w Poznaniu muzyk, malarz, twórca impresji filmowych. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Przez lata koncertował i nagrywał z zespołem blues-rockowym firmowanym własnym nazwiskiem. Od kilku lat jednak występuje z instrumentalnym, solowym projektem ilustrując muzycznie własne malarstwo.
Na rynku fonograficznym oficjalnie zadebiutował w 2007 roku płytą “Slyde Guitar” (MyMusic/Universal).
Mieszkał i tworzył w Polsce, USA, Francji, Anglii i Niemczech. Współpracował z artystami różnych dziedzin z całego świata.