Program

03 listopada 2016, czwartek, godz.19:00

WOJTEK PILICHOWSKI – 25-LECIE PRACY SCENICZNEJ

pilichowski-band-web

Basista, kompozytor i producent. Pierwszy solo album nagrał w 1994 roku. Od tego czasu wyszło 14 solowych albumów w tym koncertowe, także 3 jako DVD. Łączny nakład wszystkich płyt przekroczył 100 tysięcy egz. A wiele z kompozycji Wojtka jest wykonywanych przez muzyków na całym świecie.

Od początku swojej pracy jako muzyk gra również w projektach innych artystów. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 płyt a ich łączny nakład to ponad 6 milionów egz. Od wielu lat jest zapraszany na całym świecie na wszystkie najważniejsze festiwale w tym Bass Palayer live 2006 i 2015, Euro Bass Day we Włoszech i wielu innych. W Polsce został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami. W sumie 16 razy uznano go za najlepszego polskiego basistę.

Wojtek jest liderem dwóch własnych projektów: Pilichowski Band i Pilichowski Trio. Jest autorem dwóch podręczników nauki gry na gitarze basowej oraz jednej szkoły DVD. Jest zapraszany na kursy i wykłady na całym świecie.

W 2015 roku ukazał się album „Electro Step”, który jest rewolucyjnym połączeniem fusion jazz z muzyką elektro, a w 2016 płyta „Early Tapes“ zawierająca niepublikowane dotąd na płycie kompozycje z lat 1992 – 1994.

W czasie koncertu Wojtkowi towarzyszyć będą:

Wojtek Olszak – producent muzyczny, klawiszowiec, realizator dźwięku, muzyk sesyjny, kompozytor, pianista.
W 1991 r. był jednym z założycieli Big Bandu im. F. Chopina, z którego w 1992 roku powstał zespół Woobie Doobie. Od 1993 r. zaczął stale współpracować z Edytą Górniak, co zaowocowało multiplatynowym albumem „Dotyk“, którego był producentem (wraz z Rafałem Paczkowskim), nagranym przez muzyków Woobie Doobie.
Wojtek na swym koncie ma tysiące zagranych koncertów na wielu scenach w Polsce oraz w takich krajach jak Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Holandia, Francja, Hiszpania, Kanada czy USA. Brał udział w Festiwalach Polskiej Piosenki w Opolu, Sopot Festival, Top Trendy, Summer Jazz Days i wielu innych.
Na stałe współpracował w składach koncertowych m.in. Edyty Górniak (jako kierownik muzyczny w latach 1993 – 1996), Natalii Kukulskiej (jako kierownik muzyczny w latach 1997-2000), Kasi Kowalskiej (2002-2008), Lady Pank (od 1994) i Pilichowski Band (od 1994).

Michał Trzpioła – gitarzysta wszechstronny, umiejętnie poruszający się w różnych stylach muzycznych. Laureat pierwszego miejsca w organizowanym przez Mietka Jureckiego konkursie na najlepsze solo – Solo Życia 2013. Uczestnik wielu projektów i wydarzeń muzycznych. Student V roku Akademii Muzycznej w Katowicach, zajmuje się także nauczaniem; prowadzi własną pracownię muzyczną JazzRock w Radomiu.


Tomasz Machański – spędzanie czasu przed MTV i podziwianie Phila Collinsa od najmłodszych lat spowodowało, że Tomek w wieku 3 lat rozpoczął grę przy użyciu pałek perkusyjnych – w tym czasie na poduszkach, miskach i garnkach kuchennych. W wieku 5 lat otrzymał swój pierwszy zestaw perkusyjny i odtąd nieprzerwanie zgłębia sztukę perkusyjną. Muzyka jest jego pasją i miłością życia, co przekłada się na ogromne oddanie tej sztuce. Współpracował z wieloma projektami muzycznymi (m.in. The Virus, Equilibrium/ Mism X, God’s Property, Kasia „Puma” Piasecka & Soul Hunters Gospel Choir, Kosmo, Patrycja Zarychta), z których w zasadzie każdy bazował na innej stylistyce – to umożliwiło poznanie wielu gatunków muzycznych i rozwijanie uniwersalności muzycznej. Tomek gra również na instrumentach klawiszowych. W 2011 roku Tomek nagrał bębny na płycie swojej mamy – Renaty Danel. Płyta pt. „Silna” została wyprodukowana przez Kamila Barańskiego. Oprócz pracy sesyjnej – w studio, a także na scenie, Tomek związany jest na stałe z kilkoma projektami. Są to: Pilichowski Band, Marek Piowczyk Trio, Qferau, Chór Gospel „Z Miłości”, God’s Property
Dodatkowo Tomek należy do Młodej Kadry Warsztatów Muzycznych w Jaworkach.
Kasia Stanek – wokalistka, absolwentka I stopnia SM w klasie fortepianu, obecnie studentka na SWE w Katowicach. Uczestniczka m.in. Koneckich Warsztatów Muzycznych oraz warsztatów z zespołem TTR2 w Muzycznej Owczarni. Półfinalistka zeszłorocznej edycji programu The Voice of Poland.

Bilety
40 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl