Program

09 styczeń 2022, niedziela, godz.19:00

Wieczór flamenco. Rainer Maria Nero

flamenco-2022

Niezwykły wieczór poświęcony w całości flamenco – niezwykle  poruszającej, emocjonalnej i ekspresyjnej formie sztuki, która pochodzi z południa Hiszpanii i jest istotną częścią kultury Cyganów z Andaluzji.  Podczas koncertu artyści zaprezentują zarówno tradycyjne formy (palos) flamenco jak i autorskie kompozycje gitarzysty Rainera Maria Nero.

Rainer Maria Nero (Austria) – gitarzysta klasyczny i flamenco, który zbudował pomost między tym muzycznymi światami i stworzył własny język wyrazu, który prezentuje w różnorodnych projektach – występując solo, a także w Carlos Piñana Group, Los Duendes, ProFlamenco Trio i jego własnym zespole Flamensky. Jest stypendystą prestiżowej Fundacji FLamenco Christiny Heeren w Sevilli.

Najprościej mówiąc, flamenco obejmuje charakterystyczny, pełen melizmatów, orientalny w swojej stylistyce śpiew (cante), ognisty, rytmiczny taniec (baile) i wirtuozerską grę na gitarze (toque), jest mieszanką wielu kultur w tym arabskiej, indyjskiej, hiszpańskiej, cygańskiej i żydowskiej. Podczas gdy śpiewak opowiada historię, tancerz interpretuje ją na swój niepowtarzalny sposób, odgrywając emocjonalny spektakl.
Gitara flamenco – choć pełniła tradycyjnie funkcję akompaniamentu, jest nie tylko najważniejszym, wiodącym instrumentem podczas koncertu ale często również instrumentem solowym. Niezwykły przekaz emocjonalny, uniwersalny, autentyczny przekaz ludzkich doświadczeń zawarte we flamenco poruszające ludzkie serca na całym świecie oraz niezwykle trudna technika śpiewu, tańca i gry na gitarze spowodowały, że w 2010 roku flamenco zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Federico Garcia Lorca tak opisał flamenco: „Jest głębsze niż wszystkie studnie i morza otaczające świat. Jest prawie nieskończone. Krzyżuje się z cmentarzem lat i dolegliwościami wysuszających wiatrów. Przychodzi z pierwszym szlochem i pierwszym pocałunkiem.”

Rainer Maria Nero (Austria) – gitara flamenco, Carlos Ronda Mas (Hiszpania) – cajon, instrumenty perkusyjne, Anna Mendak (Polska) – taniec
Bilety
50 zł – pierwsza pula WYPRZEDANE
60 zł – druga pula


Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można

POBRAĆ TUTAJ.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.kup bilet na bluenote.poznan.pl