Program

17 czerwca 2015, środa, godz.20:00

WEEZDOB COLLECTIVE

DSCF5406

Tegoroczni laureaci Bielskiej Zadymki Jazzowej, Jazz Fruit Mladi Ladi Jazz w Pradze oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Zespół powstał w lutym 2014 r. ze wspólnej inicjatywy gitarzysty Piotra Scholza oraz saksofonisty Kuby Marciniaka, którzy pierwsze doświadczenia z muzyką jazzową zdobywali razem już w liceum. Po latach rozłąki, spowodowanej wyjazdem Kuby na studia do Jazz Institut Berlin, zapragnęli wznowić muzyczną współpracę. Do wspólnego grania zaprosili kolegów z liceum – kontrabasistę Damiana Kostkę i perkusistę Adama Zagórskiego oraz poznanego podczas studiów na Akademii Muzycznej harmonijkarza Kacpra Smolińskiego.

Członkowie zespołu zdobywali wykształcenie. na następujących uczelniach: Jazz Institut Berlin (Niemcy), Syddansk Musikkonservatorium w Odense (Dania), Prins Claus Conservatoire w Groningen (Holandia), Akademia Muzyczna w Poznaniu, Akademia Muzyczna we Wrocławiu. Chcąc połączyć swoje różnorodne doświadczenia i oryginalne brzmienia, stworzyli spójny kolektyw improwizatorów i kompozytorów.

Repertuar zespołu składa się głównie z autorskich kompozycji wszystkich jego członków, jak również standardów w autorskich aranżacjach. Nietypowe w jazzie połączenie harmonijki i saksofonu oraz inspiracje różnymi gatunkami muzycznymi zapewniają formacji świeże i rozpoznawalne brzmienie. Opierając się na tradycji muzyki jazzowej, artyści wzbogacają swoje kompozycje o elementy współczesnej muzyki improwizowanej, muzyki klasycznej, słowiańskiej muzyki ludowej.

Weezdob Collective rozpoczął swoją działalność artystyczną od wspólnej sesji nagraniowej, która zaowocowała występem w finale konkursu Jazz nad Odra 2014 w kwietniu 2014 roku. Już w sierpniu zespół wziął udział w konkursie RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu, gdzie zajął II miejsce. W październiku 2014 roku Weezdob Collective zajęło III miejsce na Międzynarodowym konkursie jazzowym Krokus Jazz Festival. W styczniu 2015 roku zespół otrzymał tytuł Aniołka Jazzowego (Grand Prix) na Bielskiej Zadymce Jazzowej. Kolejnymi laurami na koncie zespołu to III miejsce na Czech Jazz Contest 2015, I miejsce na Jazz Fruit w ramach festiwalu Mladi Ladi Jazz w Pradze oraz I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych 2015.

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

empik_schooltargi

 

 

 

Kacper Smoliński – harmonijka, Kuba Marciniak – saksofon tenorowy, Piotr Scholz – gitara, Damian Kostka – kontrabas, Adam Zagórski – perkusja
Bilety
20 zł – miejsca siedzące
15 zł – wejściówki
10 zł – wejściówki ulgowe (uczniowie szkół i uczelni wyższych)

dostępne: biuro klubu, CIM, salony Empik, Rock Long Luck