Program

23 maja 2017, wtorek, godz.20:00

VON PROMNITZ TOUR 2017 (USA) – WSTĘP WOLNY!

CW_Promo_Believe

Trzech różnych wykonawców prezentujących różne style muzyczne: CW Allen – hip hop rap, bluesman Frank Boyd Jr oraz rockowy zespół Joda. Wstęp wolny!

CW Allen pochodzi z Cleveland, ale obecnie mieszka z żoną w Chicago. W 2015 roku wydał album, którego współczesne brzmienia hip-hopowe zabierają nas w podróż wprost do serca CW Allena. W pełen emocji sposób artysta opowiada o ważnych tematach, takich jak miłość, śmierć czy brak poczucia bezpieczeństwa. CW Allen jest także dynamicznym mówcą, a swoją historią dzielił się w wielu kościołach oraz na wydarzeniach dla młodych ludzi. Jako muzyk zagrał mnóstwo koncertów, łącznie z występami przed takimi sławami jak Da Truth, Tedashii czy Flame.

Frank Boyd JRFrank Boyd urodził się w 1954 roku w USA, w stanie Tennessee. Wspomina, że swoją pierwszą gitarę otrzymał od ojca, gdy miał 5 lat i marzył o tym, aby być muzykiem bluesowym, jak jego tata. Gdy miał 15 lat, zaczął grać w swoim pierwszym zespole. Frank mówi: „Nie wiedziałem, że umiem śpiewać, ale w zespole po prostu ktoś musiał to robić”.

Inspirowany muzyką takich gwiazd jak: BB King, Albert King, Albert Collins, Jimi Hendrix oraz The Rolling Stones kontynuował karierę muzyczną jako profesjonalny muzyk bluesowy przez ponad 20 lat. Frank wspomina: „Gdy patrzę w przeszłość, na czasy mojej kariery w zespołach komercyjnych, widzę, że chodziło zawsze tylko o mnie. Teraz skupiam się na Bogu i na docieraniu do ludzi z Jego Słowem. Szczególnie leżą mi na sercu zagubione dusze oraz dzielenie się Dobrą Nowiną o Królestwie Niebieskim. W obecnych czasach to jest moją radością.”

VON PROMNITZ TOUR_herbKoncert w ramach trasy poświęconej pamięci magnackiej rodziny Von Promnitz, która na początku XVIII wieku sprowadziła na tereny południowo-zachodniej Polski „wielką muzykę”, m.in. zatrudniając na stanowisku swego kapelmistrza w Żarach Georga Philippa Telemanna, a także  przyjaźniąc się i goszcząc w swych posiadłościach na terenie południowo-zachodniej Polski liczne zacne postaci świata sztuki.

Wiele lat temu Von Promnitzowie „zniknęli” z Polski. Historia rodu doczekała się dalszego ciągu parę lat temu, gdy do Ratusza w Żarach przybył z USA pastor Richard Dietrich, który chciał zrobić niespodziankę swojej żonie i uzupełnić dość mocno niekompletne drzewo genealogiczne jej rodziny, posiadającej rzekomo swe korzenie w naszym kraju. Po przejrzeniu wielu dokumentów Dietrich został poproszony do osobnego pokoju, gdzie poinformowano go, iż jego żona, Brenda Promnitz jest w prostej linii potomkiem niezwykle wpływowego rodu Von Promnitzów, a co za tym idzie – obydwojgu przysługują tytuły hrabiowskie i sporo innych przywilejów, nie wspominając o takich np. drobiazgach, jak pokrewieństwo z brytyjską rodziną królewską.

Gdy pastor Dietrich ochłonął nieco po tych rewelacjach, wpadł na pomysł, by wzorem wielkich przodków „przywieźć muzykę” na polskie ziemie. Tak powstała idea Von Promitz Tour – trasy koncertowej grupy artystów i zespołów amerykańskich, reprezentujących różne style muzyczne, której kolejną już edycję gościć będziemy w maju i w czerwcu.