Program

20 stycznia 2019, niedziela, godz.20:00

Vistel Brothers / Florian Arbenz: Convergence

vistels

Rewelacyjni kubańscy bracia Vistel wraz z perkusistą Florianem Arbenzem rozpoczynają europejską trasę koncertową, ze swoim najnowszym projektem – Convergence!

Jorge Vistel – urodził się w Santiago de Cuba jako spadkobierca muzycznej dynastii, zna sekrety swojej ojczyzny i znakomicie łączy je z jazzową awangardą. Rezultatem jest jego współczesny, osobisty i autentyczny styl. Po wydaniu w 2014 roku płyty „Cimarrón”, Inner Circle Music, nowojorska wytwórnia Grega Osby’ego, kontynuuje tę współpracę w roku 2015 nowym albumem: „Ossain”. Vistel rozpoczął naukę muzyki w dzieciństwie, a potem kontynuował ją w Narodowej Szkole Artystycznej na Kubie. Równocześnie brał lekcje m.in. u Steve’a Colemana, Wyntona Marsalisa, Nicholasa Paytona, Steve’a Turre’a i Barry’ego Harrisa. W 2005 roku postanowił zamieszkać w Europie, gdzie grywa z takimi artystami jak Benny Golson, Roy Hargrove, Doug Hammond, David Murray, Henry Cole, Lewis Nash, Dado Moroni, Benny Green, Marcus Printup, Stefano Bedetti, Gary Thomas, David Virelles i Roman Filiu. W 2014 roku koncertował ze sponsorowanymi przez Quincy’ego Jonesa Alfredo Rodriguezem & The Invasion Parade.

Maikel Vistel – urodzony w Santiago de Cuba w rodzinie o wielopokoleniowej muzycznej tradycji, Maikel Vistel, sięga korzeni kultury swej ojczyzny kształtując współczesne, ciepłe i osobiste brzmienie. Maikel uczył się u wielkich mistrzów jazzu, takich jak Mark Turner, George Garzone, Joe Lovano, Greg Osby, Roman Filiú, David Virelles, Aruan Ortiz, Gary Thomas i Steve Coleman. Wraz z bratem i muzycznym partnerem, trębaczem Jorgem Vistelem, zamieszkał w Madrycie. To w Europie bracia stworzyli swój pierwszy projekt pod nazwą Vistel Brothers. Grupa występowała z wielkim powodzeniem na scenach najważniejszych jazzowych klubów i festiwali w Hiszpanii. W 2015 roku, po wielu latach poszukiwań i badań tradycyjnych i współczesnych stylów muzycznych, Maikel nagrał swój pierwszy solowy album zatytułowany Steps, z potrzeby zademonstrowania w poszczególnych kompozycjach stylu, który definiuje i identyfikuje go jako artystę. Płytę „Steps” wydał w nowojorskiej wytwórni Inner Circle Music, należącej do uznanego saksofonisty Grega Osby’ego.

Florian Arbenz – jest jednym z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych perkusistów w Europie, z niezrównanym jazzowym dorobkiem w uznanym szwajcarskim trio Vein. Poznawał jazz poprzez znajomość z artystami takimi jak Kirk Lightsey i Famadou Don Moye, a także studiował u Eda Thigpena i Steve’a Smitha. Jako student spędził sześć miesięcy na Kubańskim Uniwersytecie Artystycznym i odtąd aktywnie interesuje się sceną międzynarodową, w swą grę włączając elementy techniki azjatyckiej, a także afro-kubańskiej. Florian postępuje śladem najbardziej zaawansowanych praktyków perkusji, takich jak Chris Dave i Eric Harland, i doskonali własną technikę z równie nowatorską intencją.

Jorge Vistel (Kuba) – trąbka, Maikel Vistel (Kuba) – saksofon, Nelson Veras (Brazylia) – gitara, Josh Ginsburg (USA) – kontrabas, Florian Arbenz (Szwajcaria) – perkusja
Bilety
60 zł – pierwsza pula
80 zł – druga pula - w dniu koncertu

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl