Program

03 października 2020, sobota, godz.20:00

Variété

Variété

Pulsująca i metafizyczna atmosfera muzyki Variete pobudza wyobraźnie, wciąga i pozostaje na długo ze słuchaczem!

Variete zadebiutowało w Jarocinie ponad 30 lat temu jako prekursor i flagowy przedstawiciel stylu cold wave. Dzięki nieustającej ewolucji, otwarciu na nowe trendy i artystycznej niezależności, zespół na przestrzeni lat wymykał się wszelkim konwenansom i stylistycznym szufladkom. Variete, dzięki znakomitym muzykom swobodnie żongluje konwencjami a jego unikatowe kompozycje zawierają dark-funk, trip-hop, cold wave ale też dub, jazz i elektronikę.

Niezmiennie osią twórczości Variete są poetyckie teksty wokalisty grupy Grzegorza Kaźmierczaka, które tym razem kierują się w stronę ruchu, afirmacji życia, przekazując również szereg narzędzi i zaklęć, dzięki którym można osiągnąć stan prawdziwej wolności.

Ostatni album „Nie wiem” ukazał się 22 września 2017. W nagraniach nowego albumu wziął udział saksofonista Kuba Więcek, objawienie polskiego jazzu i pierwszy po 28 latach debiutant wydany w prestiżowej serii Polish Jazz! Nowa płyta jest kontynuacją tej ścieżki, na której nie brakuje nowych wątków i zaskoczeń. Prapremiera koncertowa płyty „Nie wiem” na festiwalu w Jarocinie w lipcu 2019 roku zelektryzowała fanów grupy Variete do tego stopnia, że tylko część z nich zdołała zmieścić się w ruinach kościoła św. Ducha.

Bilety
Miejsca siedzące:

45 zł – dostępne tutaj

Miejsca stojące:
35 zł – dostępne na stronie pw events
40 zł – dostępne na stronach Biletomat, Eventim, Ebilet, Tickemaster i Kupbilecik
45 zł – w dniu koncertu