Program

09 październik 2021, sobota, godz.19:00

Uxía

UXIA76-min

Zwana „Głosem Atlantyku”, jest gwiazdą muzyki galicyjskiej. Przez ponad 30 lat swej kariery artystycznej przyczyniła się do renesansu muzyki tradycyjnej swojego rodzinnego regionu, łącząc ją z innymi tradycjami muzycznymi basenu Atlantyku, np. najstarszą formę pieśni galicyjskich tzw. „alala” łączy z portugalskim fado czy muzyką morna z Wysp Zielonego Przylądka lub rytmami brazylijskimi.

Jej praca artystyczna od początku opiera się na spotkaniu kultur. Podczas swych licznych podróży współpracowała z artystami z Portugalii (Dulce Pontes, Carlos do Carmo), Brazylii, Zielonego Przylądka (Mayra Andrade, Sara Tavares) czy Gwinei Bissau. Jest dyrektorką artystyczną odbywającego się w Galicji Międzynarodowego Festiwalu Luzofońskiego Cantos na maré. Nagrała 12 albumów wielokrotnie nagradzanych w Hiszpanii i na świecie.

Na koncercie w Poznaniu artystka wystąpi w duecie z brazylijskim multiinstrumentalistą Sérgio Tannusem. Usłyszymy inspirowane muzyką tradycyjną autorskie kompozycje, napisane do wierszy galicyjskich poetów.

Wydarzenie w ramach XII Festiwalu Kultur Europy – Hiszpańska Galicja

Organizator: Dom Bretanii

Bilety
50 zł

dostępne w Domu Bretanii, biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl