Program

06 kwiecień 2022, środa, godz.20:00

U studni

U-Studni

Jeden z najlepszych w Polsce zespołów grających balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawa muzyczną.

Swój najnowszy program opierają na wierszach Adama Ziemianina, wybitnego krakowskiego poety, a także na utworach autorstwa znakomitego poety z Gdyni – Krzysztofa Cezarego Buszmana oraz Eli Kiełb, Darka Czarnego i Ryszarda Żarowskiego. Mądra reflekcja, afirmacja życia we wszystkich jego przejawach, liryka najwyższej próby i optymizm, to oprócz przepięknej harmonii głosów wokalistów i akompaniujących instrumentów dominanty przekazu i stylu wykonawczego U studni.

Współtworząc przez wiele lat (1984-2012) Stare Dobre Małżeństwo, wyznaczyli rozpoznawalne brzmienie i styl muzyczny tej legendarnej grupy. Swoje doświadczenie wykorzystują także wspierając zespoły Bohema (Darek Czarny), Wyspa i Do góry dnem (Ola Kiełb). Twórcze osobowości, naturalność i swoboda bycia na scenie, a także świetny kontakt z publicznością, gwarantują wyjątkowość każdego koncertu U studni. Zespół brzmi swojsko i świeżo. Znane i świetnie wyważone brzmienie gitar Darka Czarnego i Ryśka Żarowskiego, basu Roberta Jaskulskiego i jedynych, niepowtarzalnych skrzypiec Joanna Radzik, zyskały sobie szerokie kręgi fanów w różnym wieku.

Obecność w zespole Oli Kiełb, o której się mówi, że posiada własną, swoistą magię, to dodatkowy walor grupy. A to nic innego, jak dbałość o słowo, o jego piękno i jasność przekazu, co jest wielką zaletą zespołu.

Grupa ma w swoim dorobku pięć płyt: „U studni” (2013), „Wąwóz naszych czasów” (2014), „Wspólne zdjęcie” (2017, „U studni. Jubileusz poety”(2018), „U studni – Ześrodkowanie” (2019), które przygotowali z ogromną pieczołowitością. Nie brak tu wspaniałej energii, różnorodności tematów i motywów, co świadczy o niezwykłym potencjale twórczym zespołu.

Grają w całej Polsce, a żywy kontakt ze słuchaczami, integracja duchowa, chęć i potrzeba wspólnego śpiewania z publicznością podczas koncertów, stanowią dla nich podstawę działania.

Dariusz Czarny – gitary, śpiew, aranżacje, Joanna Radzik – skrzypce, aranżacje, Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew, aranżacje, Robert Jaskulski – gitara basowa, aranżacje, Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, aranżacje
Bilety
50 zł – pierwsza pula
60 zł – druga pula - w dniu koncertu
Bilety dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl