Program

27 czerwca 2018, środa, godz.20:00

TYDZIEŃ DLA SYRII: GRAMY DLA MAYI MERHI

Dziwy

Koncert charytatywny dla siedmioletniej Syryjki Mayi. Zagrają: Dziwy, Sza!, Wame, Bartosz Chmielewski oraz Ares Chadzinikolau.

Siedmioletnia Maya Marhi pochodzi z regionu Aleppo. Straciła obie nogi na pastwisku, które znajdowało się w pobliżu strefy militarnej. Dziewczynka mieszka w namiocie na wsi. Porusza się na kikutach, chroniąc je za pomocą puszek po żywności. Potrzebne są protezy, których koszt to 20 tysięcy dolarów.

Zbiórka prowadzona jest przez Polską Misję Medyczną i organizowana jest w ramach akcji „Tydzień dla Syrii” przez Poznań Wolny Od Nienawiści – https://www.facebook.com/events/184476435533768/.

 

 

W programie:

Dziwy
Dans Lubinskis – wokal, Marek „Manga” Szychta – gitara, Łukasz Kryś – kontrabas, Piotr Szpalik – perkusja
Ich twórczość to zakręcony i bardzo psychodeliczny pop rock, wyróżniający się kreatywnymi pomysłami na piosenki oraz niebanalnymi tekstami.

Sza!
Asia Zielecka – flet poprzeczny, elektronika, Marek Baczyński – gitara elektryczna, elektronika, Tomasz Wandel – perkusja, Maciej Sztorc – bas, Tomek YomaY Kapitańczyk – wokal
Mieszanka przeróżnych stylów muzycznych, poczynając od jazzu, reggae, alternatywy, a kończąc na ostrych gitarowych brzmieniach. Zespół gra repertuar autorski, śpiewa tylko i wyłącznie po polsku.

Wame
Patryk Gawroński – gitara basowa, Mateusz Jekiel – gitara prowadząca, Paulina Kordylas – śpiew, Halina Lewandowska – skrzypce, Kacper Łodzikowski – perkusja, Tomasz Szczegóła – gitara.
WA Musical Ensemble to projekt muzyczny powstały na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2014 roku. Zespół gra własny, autorski materiał muzyczny, inspirowany gatunkami indie rock, folk rock i alternative rock.

Bartosz Chmielewski
Wokalista i gitarzysta obdarzony pięknym głosem. Muzyk, artysta który od najmłodszych lat podąża za dźwiękami muzyki.

Ares Chadzinikolau
Poeta, pianista, kompozytor, tłumacz, wiceprezes ZG Związku Literatów Polskich w Warszawie, zasłużony dla kultury polskiej, lider i wokalista Ares & The Tribe i Ares Chadzinikolau Trio.