Program

15 grudzień 2017, piątek, godz.20:30

Twin Cities Music Night vol. 1: Emmerson Prime, The Blue Mantic & Haarpagans

emerson

W pierwszej edycji Twin Cities Music Night do Poznania przyjedzie zespół Emerson Prime, który będzie reprezentował miasto partnerskie Hanower. Stolicę Wielkopolski reprezentować będzie instrumentalny hip-hopowy kwartet Haarpagans z amerykańskim MC – The Blue Mannic.

Z inicjatywy Good Time Foundation, przy współpracy miast bliźniaczych Poznania i Hanoweru rusza pierwsza edycja koncertów mających na celu poszerzenie świadomości oraz zacieśnienie więzów przyjaźni między artystami miast bliźniaczych. Wydarzenie ma na celu zaprezentowanie artystów, którzy poznali się, tworzyli razem oraz promowali swoje miasta podczas międzynarodowego święta muzyki Fete de la Musique w Hannoverze. Chcemy przenieść część klimatu z tego dnia do naszego rodzinnego miasta Poznania. Przełożyć część emocji na odbiorców głównie z Poznania i Wielkopolski, tak by dać im namiastkę emoc jak panuje podczas Fete de la Musique w Hannoverze.

Emerson Prime
Zespół powstał w 2015 roku i od tego czasu kreuje swój oryginalny styl, który określa progresywnym popem. Wynika on z oryginalnego połączenie popu, soulu, hip-hopu i rocka. Zespół tworzą Simon Lorenz (gitara basowa), Markus Ottenberg (gitara), Joschka Merhof (instrumenty klawiszowe, chórki), Tobias Lammers (perkusja) oraz przewodząca grupie Erika Emerson (wokal).
Zespół jest laureatem licznych konkursów, koncertuje regularnie zarówno w Niemczech, jak i Francji. Po wydaniu swojej debiutanckiej EP’ki „Baby It’s Fine” w 2016 roku Emerson Prime zagrali cały szereg koncertów, w tym dwie trasy koncertowe. W 2017 roku wydali swój pierwszy długogrający album „Wonderseed”, którego następstwem była kolejna trasa koncertowa. Swoją muzyką chcą docierać nie tylko do uszu, ale i serc swoich słuchaczy, tworząc swoista więź dającą im poczucie muzycznej realizacji. Z silnym poczuciem wartości przekazu swojej muzyki, kontynuują spełnianie swoich marzeń związanych z występami na światowych scenach.

The Blu Mantic & Haarpagans
The Blu ManticHaarpagans to instrumentalny kwartet hip-hopowy, tworzony przez czwórkę młodych improwizujących muzyków – Zimmah (gitara basowa, samplery), Puppet Master (instrumenty klawiszowe), Spazebar (gitara) oraz Stormy (perkusja). Łącząc elementy jazzu, soulu, hip-hopu i współczesnej muzyki alternatywnej, kreują oryginalne, wciągające brzmienia, które przyprawiają o kiwanie głowy. Choć pochodzą z różnych zakątków Polski, na co dzień działają w Poznaniu i to właśnie tu tworzą swoje muzyczne projekty. Z początkiem 2017 roku zespół rozpoczął współpracę z amerykańskim artystą The Blu Mantic, z którym rozpoczynają właśnie wspólną działalność koncertową.

The Blu Mantic to amerykański poeta, songwriter, aktor, nauczyciel, ale przede wszystkim charyzmatyczny MC. Urodzony w Teksasie, mieszkający w Nowym Jorku, przebywający obecnie w Polsce, w której rozgłos zdobył dzięki przygotowanej przez muzyczny serwis Popkiller akcji „Młode Wilki 5”. Wizytówką artysty są jego koncerty, w trakcie których emanuje pozytywną energią, utrzymując świetny kontakt ze zgromadzoną publicznością.

We wrześniu tego roku The Blu Mantic x Haarpagans  wydali album „Rune(s)”, który spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Kolektyw ten dostał się również do finału Festiwalu Supportów, w ramach którego wystąpią przed artystą O.S.T.R. 17 grudnia w Krakowie. Koncert w Poznaniu w ramach Twin Cities Music Night będzie wydarzeniem inaugurującym ich debiutancką trasę koncertową „We Come In Peace Tour”.

Bilety
Bilety:
20 zł - pierwsza pula
25 zł - druga pula
dostępne w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl