Program

23 listopada 2017, czwartek, godz.20:00

THE NU BAND (USA)

thenuband

Każdy z muzyków tworzących zespół to wyjątkowa indywidualność współczesnego jazzu. To instrumentaliści mający za sobą ogromne doświadczenie w zakresie muzyki improwizowanej, związani z wieloma muzycznymi formacjami oraz współpracą z najwybitniejszymi jazzmanami świata – i dzięki temu bardziej znane są ich nazwiska, niż kwartet, który wspólnie tworzą pod szyldem The NU Band.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

JOE FONDA lider formacji, kontrabasista i producent muzyczny mający na swym koncie wiele płyt autorskich, nagranych z własnymi formacjami. Od roku 1984 do 1999 grał w sekstecie Anthony Braxtona. Jest też stałym współpracownikiem m.in.Archie Sheppa, Billa Dixona, Perry Robinsona i Curtisa Fullera. Poza prowadzeniem składu The NU Band jest współtwórcą formacji: From the Source i The Off Road Quartet

THOMAS HEBERER występował na sześciu kontynentach, był wykładowcą w konserwatorium we Frankfurcie oraz Banff Centre, nagrał ponad 50 płyt jako sideman oraz kilkanaście jako lider. „The Penguin Guide to Jazz” określił go jako „niezwykle utalentowanego trębacza”, a krytyka okrzyknęła go „nowym geniuszem trąbki”.

MARK WHITECAGE jest znany jako niezwykle pomysłowy, dynamiczny instrumentalista i kompozytor jazzowy. Nagrywał i koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, między innymi z takimi wykonawcami jak Jeanne Lee, Anthony Braxton, Gunter Hampel, Dominic Duval, Joe McPhee, Steve Swell, Marshall Allen i Saheb Sarbib.

LOU GRASSI – perkusista – ma na swym koncie dziewięć płyt autorskich oraz kilkadziesiąt płyt nagranych z formacjami m.in.Johnny Hartmana, Williama Parkera, Burtona Greena i Perry Robinsona. Oprócz nagrań i koncertów jako perkusista The NU Band, prowadzi własny kwintet oraz jest członkiem jazzowej formacji Dixie Peppers.

 

 

Mark Whitecage – saksofon, Thomas Heberer – trąbka, Joe Fonda – kontrabas, Lou Grassi – perkusja
Bilety
60 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl