Program

05 marca 2019, wtorek, godz.19:00

Tęskno

tęskno_Karolina_Konieczna_przycięte

Zespół Tęskno wraca na trasę z serią wiosennych koncertów! Ich debiut był jednym z największych objawień na współczesnej polskiej scenie muzycznej!

Duet ma za sobą bardzo udany rok, na który złożyły się zebranie poprzez crowdfunding pieniędzy na nagranie debiutanckiej płyty, wydanie jej nakładem PIAS Poland, zaproszenia na festiwale takie jak Open’er Gdynia, Transatlantyk Łódź, Spring Break Poznań, wyprzedane koncerty klubowe oraz odebranie Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić oraz kompozytorki i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi.

Premiera debiutanckiego albumu Tęskno pt. „Mi” miała miejsce 9 listopada i wylądowała na większości zestawień rocznych najlepszych płyt, m.in. zdobywając 1. miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce, 1. miejsce rankingu Interii oraz 4. miejsce w rankingu Gazety Wyborczej, tworzonego przez 45 zaproszonych dziennikarzy muzycznych. „Mi” zostało także nominowane do Fryderyków w kategorii Debiut Roku.

„Polska Płyta Roku” – „Interia Muzyka”

„Takiego debiutu w Polsce nie było już dawno” – „Elle”

„Jest w tej muzyce próba werbalizacji tęsknoty, skandynawska szlachetność, jakby szklana transparentność i nadzwyczajna terapeutyczna wartość.” – „Vogue”

„Tęskno to jedno z największych objawień na współczesnej polskiej scenie.” – Gazeta Wyborcza

„Cały zestaw utworów został świetnie rozpisany na głosy, fortepian i kwintet smyczkowy. ” – „Polityka”

Bilety
35 zł

bilety dostępne dostępne on-line

Organizator: Distorted Animals booking