Program

23 lutego 2018, piątek, godz.20:00

TERENCE BLANCHARD FEAT. THE E-COLLECTIVE 20 lat klubu Blue Note

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, laureat Emmy i Złotego Globa – Terence Blanchard – po raz pierwszy wystąpi w Poznaniu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Uczeń słynnego Ellisa Marsalisa, grał m. in. w Big Bandzie Lionela Hamptona, z zespołem Jazz Messengers, Herbie Hancockiem. Jest także autorem muzyki do nagrodzonego Pulitzerem obrazu „Tramwaj zwany pożądaniem” oraz filmów Spike’a Lee „25 godzina”, „Malcolm X” i „Plan Doskonały”. (Przeczytaj więcej i posłuchaj filmowej muzyki Blancharda.)

„Breathless” – tytuł najnowszego albumu Blancharda, nawiązuje do śmierci Erica Garnera, który w 2014 roku został obezwładniony przez nowojorską policję i pomimo wielokrotnego powtarzania słów „I can’t breathe” („Nie mogę oddychać”), nie udzielono mu pomocy. Zdarzenie stało się symbolem rasowych nierówności oraz brutalności służb, o którym zrobiło się głośno w całych Stanach Zjednoczonych.

The E-Collective to innowacyjne i niezwykłe podejście do muzyki poprzez odejście od tradycyjnego układu „solista/akompaniament” charakterystycznego dla straight-ahead jazz. Zamiast starych wytycznych pojawia się nowa cecha pozwalająca na ciągłą improwizację każdego z członków zespołu. Każde indywidualne solo jest bardziej wyraziste i wybitne, ale jednocześnie nie przytłacza kolektywnego charakteru muzyki. Z założenia muzyka Terence Blanchard feat. The E-Collective ma za zadanie ukazanie wolnej i szerszej metody improwizacyjnej (podobnej do tej z okresu pracy Milesa Davisa nad Bitches Brew), ale też zmierzającej ku muzyce bardziej zorientowanej na groove i w dużej mierze zaaranżowaną.

Muzycy prezentują ścisły rytm i zorientowaną na bluesa sekcję rytmiczną połączoną z relaksacyjnymi dźwiękami i funky groovem. Ta fuzja to ciekawa propozycja dla szerokiej publiczności. To muzyka, dzięki której miłośnicy jazzu zakochają się w rhythm and blues i odwrotnie.

 

sponsor koncertu:
Aquanet Logotyp.

.

.

.

Terence Blanchard – trąbka, Tondrae Kemp – śpiew, Charles Altura – gitara, Taylor Eigsti – fortepian, David Ginyard Jr – gitara basowa, Oscar Seaton – perkusja
Bilety
145 zł - pierwsza pula - WYPRZEDANE
185 zł - druga pula
120 zł - miejsca stojące
60 zł - miejsca stojące dla uczniów i studentów szkół muzycznych (dostępne wyłącznie przed wejściem na koncert)

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl