Program

09 kwietnia 2019, wtorek, godz.20:00

Swing Control i Kasia „K8” Rościńska

Swing Control kw

Swing Control cechuje własne, indywidualne brzmienie, które porywa publiczność hipnotyzującymi interpretacjami wykonywanych utworów. Zespół trafia zarówno w gust młodej publiczności, jak i koneserów, szukających ukojenia w bardziej wysublimowanym brzmieniu.

Repertuar zespołu to autorskie kompozycje oraz standardy muzyki jazzowej, swingowej, latynoskiej oraz pop & soul w najbardziej eleganckim wydaniu. „Nasza muzyka nie jest tworzona pod naciskiem czasów w jakich żyjemy, jest szczera i prawdziwa. Gramy to, co lubimy i tak jak lubimy” – mówi Robert Antkowiak. Współpracując z innymi znakomitymi muzykami, zespół często rozszerza swój skład, a co za tym idzie, powiększa swoją paletę rytmiczną i brzmieniową.

Kasia „K8” Rościńska – wokalistka, która odnajduje się w przeróżnych gatunkach muzycznych od jazzu po pop, soul, funk oraz r’n’b. Również komponuje, aranżuje i jest autorką tekstów. Występowała z wieloma gwiazdami polskiej estrady w roli chórku m.in. z Kayah, Stanem Borysem, Peją, Kasią Wilk czy Agnieszką Włodarczyk. Razem z zespołem Wolny Band wystąpiła w koncercie Debiuty w Opolu (2007). Udziela się w licznych nagraniach studyjnych i reklamowych, ponadto występuje w roli nauczyciela śpiewu, prowadząc warsztaty wokalne oraz indywidualne lekcje śpiewu, m.in. pracując przy produkcji programu „The Voice of Poland”.

Robert Antkowiak – pianista, kompozytor i aranżer. Współpracował z wieloma formacjami muzycznymi w kraju i zagranicą. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych w Polsce i Europie. Jako pianista i aranżer współpracował także z polskimi gwiazdami muzyki rozrywkowej (m.in. z Edytą Górniak, Katarzyną Skrzynecką oraz Ryszardem Rynkowskim). Jest autorem muzyki do wielu reklam radiowych, telewizyjnych oraz programów telewizyjnych. Jako autor ma na swym koncie cykl wydawniczy baśni muzycznych dla dzieci. Udziela się również jako pedagog i konsultant muzyczny.

Leszek Ranz – lubi grać w małych składach, gdzie dobrze słychać co jest grane i przez kogo. Współpracował m.in. z Hanną Banaszak i Musette Quartet. Ulubione instrumenty to kontrabasy slb Yamaha i akustyczny z lubelskiej fabryki akordeonów, oraz akustyczny fretless Furch.

Andrzej Mazurek – wszechstronny muzyk, specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych. Współpracował z takimi zespołami i solistami jak Super Duo, Orkiestra Zbigniewa Górnego, Alex Band, Kukla Band, Musette Quartet, Józef Skrzek, Acid Flamenco czy Red Pink. Występował na wielu scenach w Polsce jak i Europie, dokonując licznych nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Jest zapraszany do projektów jazzowych, folkowych i rockowych. Od 25 lat współpracuje z Hanną Banaszak.

Kasia „K8” Rościńska – wokal, Robert Antkowiak – fortepian, Leszek Ranz – kontrabas, Andrzej Mazurek – perkusja
Bilety
30 zł – pierwsza pula WYPRZEDANE
40 zł – druga pula

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl