Program

09 marca 2017, czwartek, godz.19:30

ŚWIETLIKI

Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy.

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album „Ogród koncentracyjny”. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę „Cacy Cacy Fleischmaschine” – nominowaną do Fryderyka’96 w kategoriach muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta – „Perły przed wieprze” – ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty „Złe Misie”, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

W roku 2005 zespół wydał kolejną plytę – „Las Putas Melancólitas”, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. „Filandia”, wykonywany w społnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

„Sromota” to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji. Zawiera 36 utworów trwających łącznie około 130 minut na trzech płytach CD.

Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.

Bilety
44 zł - tylko na http://pwevents.pl/bilety/swietliki-blue-note-poznan/461/66
49 zł - dostępne: Ticketpro, Eventim, eBilet, Biletomat.pl, CIM, Rock Long Luck, Blue Note
54 zł - w dniu koncertu
54 zł - miejsca siedzące https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-swietliki-29564?id=146357