Program

19 maja 2017, piątek, godz.20:00

STEEPWATER BAND

STEEPWATER - foto 1

Nagrali 7 płyt studyjnych. Grają po 140 koncertów rocznie. Do Polski przyjeżdżają, by promować swój najnowszy album „Shake Your Faith”.

Nazwa zespołu powstała podczas spaceru gitarzysty po porcie nad jeziorem Michigan. Stał tam zacumowany stary statek towarowy nazwany właśnie Steepwater.

Pierwszymi idolami członków formacji byli muzycy z Led Zeppelin. Później doszła fascynacja The Allman Brothers Band, The Rollling Stones, Free oraz Cream. Mieszkając w Chicago, trudno nie zetknąć się z takimi postaciami jak Robert Johnson, Muddy Waters, John Lee Hooker czy Willie Dixon. Utrzymane w tym klimacie utwory członkowie Steepwater wykonywali na początku swej kariery, grając w miejscowych klubach.

Gdy do chicagowskiego bluesa dodali elementy rocka i boogie oraz elementy psychodelii, byli gotowi do nagrania pierwszej płyty. Krążek o tytule „Brother To The Snake” ukazał się w 2000 roku. Od tego momentu stali się oczywistym elementem muzycznego pejzażu muzyki rockowo-bluesowej.

To, co charakteryzuje ich koncerty, to brak setlisty. Atmosfera koncertu reguluje jego przebieg. Warto dodać, iż obok swoich utworów, grają także standardy bluesowe oraz kompozycje znane z repertuaru innych wykonawców, na przykład Rolling Stones.

Jako support wystąpi poznański Izotop, który obchodzi 20-lecie działalności scenicznej.

IZOTOP1

 

Jeff Massey – gitara, śpiew, Eric Sayors – gitara, Tod Bowers – bas, Joe Winters – perkusja
Bilety
miejsca siedzące: 70 zł – do 10 maja, 90 zł – od 11 maja
miejsca stojące: 50 zł – do 10 maja, 70 zł – od 11 maja
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej, agencji Ranus, w serwisach Bilety24.pl i Ticketpro.pl