Program

26 wrzesień 2021, niedziela, godz.19:00

Stara Szkoła & Hulajdusza

stara-szkola

Dużo bluesa i muzyki spod znaku „krainy łagodności” w najlepszym wykonaniu dwóch formacji: Starej Szkoły i Hulajduszy!

Zespół Stara Szkoła istnieje od 2010 roku. Utworzyła go przyjacielska grupa facetów, wtedy po pięćdziesiątce, a dla większości z nich był to pierwszy muzyczny zespół. Panowie grają własne kompozycje, których ważnym aspektem są niebanalne, budzące refleksje, autorskie teksty. Trudno określić styl tej muzyki balansujący pomiędzy blues – rockowymi, a w przypadku płyty „Coraz bliżej”, rock – bluesowymi brzmieniami
Naturalność i szczerość to główne cechy, zarówno muzyki jak i tego co widzimy na scenie.
Panie i Panowie… zapraszamy, Stara Szkoła !

Zespół rozpoczął drugą setkę koncertów, koncertował między innymi na: Blues Express, Dobra Strona Rocka, May Blues Meeting, II HRPP Festival, Prosto z Mostu w Bydgoszczy, Inowrocławskie Lato Muzyczne, Święto Muzyki  w Toruniu, Scena jest Wasza w Toruniu, I Happy Jazz Festiwal w Ciechocinku, Transatlantic Blues Project 2015, „Sztuka bez barier 2017” w Ciechocinku, I edycja Plexsound Festival, Zloty motocyklowe – Zloty na Soli, Island Bike Days, Bike & Barrels Party.  Kluby i ośrodki kultury – Od Nowa w Toruniu, Banan w Toruniu, Szpulka w Bydgoszczy, Spichrz Sound w Golubiu Dobrzyniu, Teatr Letni w Ciechocinku, HRP Pamela w Toruniu, OKO w Warszawie, Kropa PUB w Inowrocławiu, Klubokawiarnia Konstytucja w Warszawie, Pałac Nowy w Ostromecku, Alternatywny Magazyn Antoniego w Żninie, Lucky Luck w Świeciu, OKIT w Pakości, „Trójka” w Żninie, Lizard King w Toruniu, Blue Note w Poznaniu, Hipisówka w Toruniu, Scena Letnia w Toruniu, Klub muzyczny Jedyna w Ciechocinku, klub New York w Łodzi, klub Magazyn w Unisławiu – otwarcie sceny muzycznej, Autsajder Bar w Drzonówku, Jazz Cafe Posk w Londynie, Galeria Sowa w Olsztynie, Jarmark św. Bartłomieja w Ćadcy/Słowacja, Cuma Klub w Chełmży, Piwnica pod Papugami w Białogardzie, także … w zakładzie karnym w Inowrocławiu.

Stara Szkoła: Iwona Gulczyńska – skrzypce, Tomek Kuczma – wokal, gitara ,Sławek Kuczma – bas, Dziniu Monasterski – perkusja, Heniu Chyła – instrumenty perkusyjne

Hulajdusza-5Muzyka Hulajduszy, to podróż do naszej krainy łagodności. Chwytliwe melodie, poetyckie teksty, akustyczne brzmienie, emocjonalne wykonanie to znaki rozpoznawcze muzykujących poetek z Grodu Kopernika.

Kilka lat temu Hulajdusza otrzymała stypendium miasta Torunia w dziedzinie kultury. Później pojawiła się płyta zatytułowana po prostu „Hulajdusza”.
Na początku swojej muzycznej drogi Hulajdusza została nagrodzona głównym wyróżnieniem za wrażliwość artystyczną podczas toruńskiego festiwalu Fama w Od Nowie.

Zespół Hulajdusza powstał wiosną 2007 r. Założyły go Agnieszka Filipiak i Iwona Czepułkowska (obecnie Gulczyńska). Zadziałała „iskra poezji”, która połączyła twórcze siły dziewcząt, piszących swoje teksty po polsku.
W czasie 14-letniej działalności z zespołem współpracowali różni muzycy, którzy niewątpliwie mieli wpływ na charakter zespołu.

Obecnie grupę Hulajdusza tworzą: Agnieszka Magdalena Filipiak, Iwona Gulczyńska i Marta Lang.

Agnieszka pod pseudonimem „Lotnik” pisała swoje pierwsze poważniejsze wiersze w liceum, później stworzyła do nich muzykę. Na co dzień pracuje z dziećmi jako nauczycielka.

Swoje teksty wraz z melodią opracowuje również Marta, z wykształcenia prawniczka, z zamiłowania podróżniczka.

Iwona od kilkunastu lat pracuje w Fundacji im. Brata Alberta, a na skrzypcach gra odkąd pamięta.

Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można POBRAĆ TUTAJ.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Bilety
40 zł - pierwsza pula
50 zł - druga pula

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl