Program

06 września 2017, środa, godz.20:00

SMUTNE PIOSENKI +…

smutne-piosenki-kw

Dlaczego Smutne Piosenki? Bo każą na chwilę zatrzymać się w biegu i zadumać nad życiem. Jednak zgodnie z wynikami badań amerykańskich naukowców smutne piosenki nie dobijają odbiorców, a podnoszą ich na duchu. Muzycznie to ambitny pop, w którym pobrzmiewają jazz, elektronika  i folk. Daleko im do jednostajnego smętku, bo skrzą się całą paletą nastrojów.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Zespół tworzy czworo przyjaciół z Poznania: Izka Polit (wokal), Michał Ruksza (piano), Paulina Frąckowiak (bas, muzyka, teksty) i Kuba Szwarc (perkusja). Ich braterstwo dusz widać i słychać na scenie, a publiczność docenia ich szczerość, emocjonalność i wrażliwość.

Smutne Piosenki powstały prawie dwa lata temu. W tym czasie zdobyły sobie grono uważnych słuchaczy, zagościły na antenach licznych stacji radiowych i nagrały materiał na debiutancką płytę. Zespół zajął III miejsce i zgarnął sześć nagród dodatkowych podczas XXVII Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu i jest laureatem II nagrody Festiwalu Artystycznego Koniugacje 2017 w Rawiczu, a od dwóch miesięcy gości w pierwszej dziesiątce głosowania w audycji „Będzie głośno” w Radio Czwórka. W tegorocznych Opolskich Eliminacjach do Debiutów 2017 Smutne Piosenki zajęły drugie miejsce, zyskując punkty i słowa uznania od Piotra Stelmacha, Krzysztofa Dominika i Rafała Poliwody.

Tym razem zespół zaprezentuje się w rozszerzonym składzie. Brzmienie Smutnych Piosenek wzbogaci DJ oraz kwartet smyczkowy, zaaranżowany przez Tomasza Citaka. Spodziewajcie się magii!

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Iza Polit - wokal, Michał Ruksza - instrumenty klawiszowe, Paulina Frąckowiak - gitara basowa, Jakub Szwarc - perkusja, Jacek Pohl - sampler, gramofon + kwartet smyczkowy: Tomasz Citak - skrzypce I, aranżacja kwartetu smyczkowego, Kosma Müller - skrzypce II, Marianna Kalicka - altówka, Łukasz Dziedziak - wiolonczela
Bilety
25 zł – normalne
15 zł – ulgowe

dostępne w Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl