Program

21 wrzesień 2021, wtorek, godz.20:00

Sinatra Projekt
– specjalny koncert jubileuszowy!

sinatra-wrzesien-2021

Przenieśmy się czasów wspaniałej atmosfery koncertów legendarnego muzyka Franka Sinatry ze złotego okresu jego kariery i popularności! A wszystko za sprawą formacji Sinatra Projekt!

W programie znajdują się zarówno największe przeboje legendarnego wokalisty, takie jak „My Way”, „Strangers In The Night”, czy „I’ve Got You Under My Skin”, jak i kilka mniej znanych perełek. Utwory śpiewane są w języku angielskim, jednakże Frankie, utrzymuje świetny kontakt z widzami w języku polskim. To właśnie pierwszoosobowa narracja, wciągająca w świat wspomnień „The Ol’ Blue Eyes” sprawia, że koncert Sinatra Projekt jest tak wyjątkowy i niepowtarzalny!

A wszystko zaczęło się w 2010 roku….
Łukasz Mazurek, ówczesny aktor Teatru Noweg w Poznaniu, zafascynowany „dętym” brzmieniem aranżacji Franka Sinatry z lat 60., napisał scenariusz na bazie kilku biografii artysty. Aby wcielić się w postać gwiazdy, wystarczyło już „tylko” wyselekcjonować utwory i … znaleźć muzyków.
To drugie udało się z pomocą Jacka Skowrońskiego. Pierwszy skład stanowili: Jacek Winkiel (pianino), Piotr Max Wiśniewski (kontrabas), Sławomir Tokłowicz (perkusja) oraz Marcin Kajper (saksofon).

Zespół zadebiutował w restauracji Oaza (Strzeszynek) we wrześniu 2010 roku. Z czasem recital pojawił się na deskach Teatru Nowego, w poznańskim Blue Note i na wielu mniejszych lub większych scenach w Polsce. Lista znakomitych instrumentalistów, którzy spotkali się na scenie w ramach Projektu Sinatra jest bardzo długa. Wyróżnijmy więc saksofonistę Jana Adamczewskiego, czy choćby aktualnego, od kilku już lat maestro fortepianu – Dawida Troczewskiego.

Frankie znów przyjedzie do Wielkopolski, do Poznania, czyli do miasta, które uwielbia, a być może ono uwielbia trochę jego wizyty.

Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można POBRAĆ TUTAJ.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Bilety
60 zł - pierwsza pula
75 zł - druga pula / w dniu koncertu

dostępne biurze klubu, w Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl