Program

13 stycznia 2016, środa, godz.20:00

SIMPLEFIELDS

SF

Krzysztof Antkowiak i Marcin Domurat powracają, by zaprezentować materiał z debiutanckiej płyty duetu Simplefields – „Dirt on TV”. To płyta inspirowana brzmieniami lat 60. i 70. zgrabnie nasycona jazzem, soulem, funkiem i swingiem.

Repertuar charakteryzuje zaskakująca różnorodność, począwszy od aranżacji orkiestrowych w autorskich utworach brzmiących jak standardy muzyczne, poprzez kompozycje akustyczne, a skończywszy na brudnych gitarowych dźwiękach i garażowych bitach.

Simplefields zabiera słuchaczy w sentymentalną podróż przez ulice wielkich miast, przywołuje atmosferę zadymionych klubów, olśniewających kobiet oraz szwarccharakterów niczym z kart powieści Bukowskiego i Chandlera.

Nieodłącznym elementem autorskich kompozycji duetu  są wizualizacje zaczerpnięte z archiwum kinematografii – w ten sposób twórcy chcą przypomnieć unikatowe dzieła, niekoniecznie znane szerszej publiczności.

Krzysztof Antkowiak – pianista, wokalista, kompozytor, producent. Popularność zdobył jako nastolatek pod koniec lat 80. wraz z utworem „Zakazany Owoc”. Od tego czasu zagrał ponad 1000 koncertów w kraju i zagranicą. Współpracował z Grzegorzem Ciechowskim, Edytą Górniak i Justyną Steczkowską. Pisał muzykę do filmów dokumentalnych oraz dla innych wykonawców.

Marcin Domurat – autor tekstów, gitarzysta i producent. Muzyczną przygodę rozpoczął na początku lat 90 jako chłopak „z kluczem na szyi” od podwórkowej gry na gitarze. Wraz z pojawieniem  się pierwszych 16-bitowych komputerów zainteresował się procesem rejestracji  dźwięku. Przez lata udało mu się zdefiniować bibliotekę własnych brzmień oraz sampli. Swoje doświadczenia  wykorzystał przy produkcji debiutanckiej płyty Simplefields, na której  jest odpowiedzialny również za warstwę tekstową.

Bilety
40 zł – pierwsza pula - WYPRZEDANA
50 zł – druga pula

30 zł - miejsca stojące

Dostępne w biurze klubu, w Centrum Informacji Miejskiej oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl